تبلیغات

کتاب روز


نَفَس هاى خورشيد


مجموعه شعرِ « نَفَس هاى خورشيد» شامل ٢٢ شعر از « واهه آرمن» است كه به صورت سه زبانه(تركي،فارسي و ارمني) با ترجمه تركي توسط طاهره ميرزايي، ترجمه ارمني توسط ادوارد حق ورديان، در آنكارا توسط نشر أورون منتشر شده است. در آغاز هر بخش موتيف هايي مرتبط با آن زبان و فرهنگ نظير خاچكار، مجسمه زن بي سر و كاشي هاي ايراني تنظيم شده است. معرفي نامه هايي نيز براي اين كتاب و اشعار واهه توسط امره شاهينلر براي روزنامه ي ارمني تركيه، آگوس گازتسي ، و در هلند نوشته و منتشر شده است.. نام كتاب :نفس هاي خورشيد Güneşin Soluğu محل نشر و ناشر: آنكارا-أورون Ankara-Ürün yayınları حمايت كننده مالي كتاب:مراد تونجل Murat Tüncel *مورات تونجل نويسنده رمان و داستان كوتاه ترك و ساكن هلند
آرشیو معرفی کتاب

شعر آزاد و آوانگاردها

احمد بیرانوند

                شعر بعد از نیما برای ادامه ی حیات خود، فرم  و ساختارهای متفاوتی را تجربه کرده است که شاعران را به درک های نو و دریچه های تازه تشویق کرده است.

در این سایت بخش هایی از این تجربه ها در قالب و عناوین متفاوتی چون:

شعر در وضعیت دیگر، غزل پست مدرن، فتو شعر، شعرحجم، زنان پیشرو، شعر جهان

مطرح شده اند که مطئنن شامل تمام تجربه های پسانیمایی نمی شود و اکثرن بعد از انقلاب شروع به رشد و بالش داشته اند؛ لذا بخش شعر آزاد به تجربه ها و اشعاری می پردازد که ماهیت آوانگاردی آن ها را نمی توان نادیده گرفت و در فرم های نام گذاری شده بعد از نیما هم به صورت مطلق قابل ارائه نیستند.

به عبارتی بخش شعر آزاد دریچه ای برای تمام شاعرانی است که در اشعارشان نشانه های آوانگاردی مشهود است و رگه های این پیشرو بودن از منظرهای فرم، ساختار یا محتوا  قابل بیان و پیگیری اند.

ما در این بخش منتظر آرا و اشعار شما هستیم.

با مهر

احمد بیرانوند

 نگاهی کوتاه به کارنامه ی ادبی احمد بیرانوند:

احمد بیرانوند متولد خرم آباد و فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی است. وی در زمینه های شعر، داستان و نقد ادبی فعالیت داشته و کتب و مقالات وی در این باره قابل پیگیری اند.

سیر تالیفات و پژوهش ها

در سال ۱۳۸۴ اولین مجموعه شعر خود را با عنوان «اشراق در بی شمسی» توسط نشر مینا منتشر کرد. بین سال های ۸۴ و ۸۹ به پژوهش در زمینه ی متون کهن و نثرشناسی مدرن و از طرفی به بررسی جریان های شعر پس از نیما پرداخت. ماحصل این پژوهش ها چاپ کتاب «شرح حاشیه» در تحلیل جریان های شعری پس از نیما و انتشار کتاب دو زبانه ی «ناگفته های جبرئیل» در تلفیق نثر مدرن و متون شطحی بود. کتاب شرح حاشیه توسط نشر روزگار منتشر شد که در بعضی از دانشگاه های کشور تدریس و به عنوان منبع تکمیلی کارشناسی ارشد استفاده می شود. کتاب ناگفته های جبرئیل هم به صورت دو زبانه با ترجمه ی آتوسا رحمتی در سوئد منتشر شد و در ایران هم برای چاپ در نشر روزگار بعد از مدتی ممنوع الچاپ اعلام شد. گفتنی است که احمد بیرانوند در زمینه ی ادبیات داستانی نیز پژوهش های خاصی دارد که «مانیفست عبور» او از این جمله می باشد که در آن به پیشنهاد نوع جدیدی از داستان می پردازد. وی مدتی در کارگاه داستان نویسی با دوستان خود به تالیف داستان هایی در دنیای حیوانات پرداخت که در دست انتشار می باشد. ساختن متد علمی برای «فتو شعر» به همراه مریم احسانی، در مجله رودکی و همین طور پیگیری شعرهای «بدنی» از سرفصل های پژوهشی و کاری اوست. داوری جشنواره های شعر و داستان ، مقالات پیرامون نقش پدیدارشناسی در داستان، سمبل شناسی و .. و نمایشنامه نویسی نیز در کارنامه ییرانوند دیده می شود… .

برای معرفی بیشتر و  اطلاع از سیر تالیفات و فعالیت های ادبی وی می توانید به این آدرس مراجعه بفرمایید.

برچسب ها

مطالب مشابه...

4 افکار در “شعر آزاد و آوانگاردها”

 1. دلاور رحیمی می‌گه:

  تبریک می گم برای راه اندازی این سایت .. موفق باشید..

 2. نادرچگینی می‌گه:

  جای این سایت خالی بود تبریک می گم با آرزوی موفقیت

 3. میر می‌گه:

  سلام دوست و استاد عزیز کارتون خیلی خوبه با آرزوی موفقیت برای شما مبارکا باشه

 4. tarsa می‌گه:

  salam kareton alieeeeee arezoye pirozi daram.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

نظرسنجی

سایت آوان گاردها را چگونه می بینید؟

نمایش نتیجه

Loading ... Loading ...
تبلیغات