تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

احمد بیگدلی درگذشت

احمد بیگدلی درگذشت

 

احمد بیگدلی (۲۶ فروردین ۱۳۲۴ – ۲۶ شهریور ۱۳۹۳) در اهواز.

 رمان اندکی سایه رمانی از این نویسنده توانست جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را برای وی به ارمغان آورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نویسنده که قبلا قلبش مورد عمل جراحی قرار گرفته بود، در پی سکته قلبی (چهارشنبه، ۲۶ شهریورماه) از دنیا رفت.

ناصرعلی بیگدلی – فرزند احمد بیگدلی – درباره درگذشت او به ایسنا گفت: پدر روز سه‌شنبه (۲۵ شهریور) برای داوری مسابقه داستان‌نویسی عازم فرخ‌شهر شهرکرد شد و صبح امروز موقع رفتن از هتل به سمت فرهنگسرا قلبش درد گرفت. اورژانس هم آمد، اما در مسیر بیمارستان دچار سکته قلبی شد و از دنیا رفت.

او همچنین درباره مراسم تشییع و خاک‌سپاری احمد بیگدلی گفت: پیکر ایشان هم‌اکنون در بیمارستان امام علی فرخ‌شهر شهرکرد است که به بیمارستان فاطمه زهرای نجف‌آباد منتقل می‌شود و (پنج‌شنبه، ۲۷ شهریور) در گلستان شهدای یزدانشهر نجف‌آباد اصفهان به خاک سپرده خواهد شد.

برچسب ها

مطالب مشابه...

يك ديدگاه “احمد بیگدلی درگذشت”

  1. فتی معطوفی(م کیوان) گفت:

    عروج کیهانی یک اهل ادب ازاد اندیش دیگر راتسلیت می گوییم. م کیوان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات