تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

برگزیدگان جایزه مهرگان علم و ادب معرفی شدند

به گزارش خبرنگار ایسنا، در این مراسم که عصر امروز جمعه ۱۳ اسفندماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد، این جایزه برگزیدگان خود را به شرح زیر معرفی کرد:

در بخش رمان کتاب «چیدن باد» نوشته محمد قاسم‌زاده از نشر «قطره» به عنوان اثر برگزیده لوح و تندیس جایزه مهرگان ادب را دریافت کرد.

همچنین رمان‌ «خوف» نوشته شیوا ارسطویی از نشر روزنه به عنوان نخستین اثر شایسته تقدیر جایزه مهرگان ادب اعلام شد. «کافور پوش» نوشته عالیه عطایی از نشر «ققنوس» هم دیگر اثر شایسته تقدیر معرفی شد.

رمان «پایان خوش ناتمام» نوشته کاوه میرعباسی از نشر «ثالث» نیز دیگر اثر شایسته تقدیر در بخش رمان معرفی شد.

همچنین در بخش مجموعه داستان کوتاه این جایزه مجموعه داستان «سرطان جن» نوشته رامبد خانلری از نشر «آگه» به عنوان برگزیده، لوح و تندیس این بخش را به خود اختصاص داد.

مجموعه داستان «غریبه‌ای زیر درخت نارنج» نوشته کرم رضا تاج مهر از نشر «ثالث» به عنوان اولین مجموعه داستان تحسین شده،‌ مجموعه داستان «پل‌ها» نوشته احمد عبدالفتحی از نشر «چرخ» به عنوان دومین اثر تحسین شده و همچنین مجموعه داستانهای «دوربرگردان» نوشته میثم کیانی از نشر «زاوش» و مجموعه داستان «عکسهای دسته جمعی» نوشته حمید امجد از نشر «نیلا» آثار شایسته تقدیر این دوره از جایزه مهرگان ادب را به خود اختصاص دادند.

photo_2017-03-04مهرگان_08-48-31

مطالب مشابه...

0 افکار در “برگزیدگان جایزه مهرگان علم و ادب معرفی شدند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات