تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

جایزه نوبل ادبیات بدون حضور برنده برگزار شد

مراسم اعطای جوایز نوبل شنبه ۱۰ دسامبر در استکهلم برگزار شد و کارل هندریک هلدین رئیس بنیاد نوبل با سخنرانی کوتاهی این مراسم را افتتاح کرد.

باب دیلن که در مراسم اهدای جوایز به برندگان نوبل امسال حضور نداشت در متن سخنرانی خود که توسط سفیر آمریکا در سوئد خوانده شد اعتراف کرد از خبر اهدای این جایزه حیرت زده شده بود.

به گزارش  گاردین، باب دیلن با تاکید بر این حیرت گفت هرگز متوقف نشده بود و به این فکر نکرده بود که آیا ترانه‌هایش در حوزه ادبیات جای می‌گیرند یا خیر.

او در این پیام از این جایزه به عنوان چیزی یاد کرد که هرگز نمی‌توانست تصور کند که به وقوع بپیوندد.

photo_2016-12-11_%d8%a8%d8%a7%d8%a8-%d8%af%db%8c%d9%84%d9%8613-56-11

مطالب مشابه...

0 افکار در “جایزه نوبل ادبیات بدون حضور برنده برگزار شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات