تبلیغات

کتاب روز


«احمد بیرانوند/نشر وزگار»


چاپ دوم کتاب شرح حاشیه با ویراست جدید در بازار نشر «شرح حاشیه» که از نقطه نظری جدیدتر، می توان آن را شرح مهم ترین جریان های شعری معاصر بعد از نیما تلقی کرد، کتابی است در خور تامل و تعمق، اثر شاعر و محقق جوان،احمد بیرانوند. اگر چه کتاب از دید مولف در ساختاری متشکل از شش فصل ارائه شده است(بررسی انواع نقد بعد از نیما،بررسی شعر نیما،شعر هوشنگ ایرانی، شعر موج نو ، شعر حجم وشعر گفتار)، اما به طور کلی می توان آن را پژوهشی موفق در سه حیطه ی نقد نظریه ها، اشعار و بیان و تحلیل مورد توجه قرار داد. بررسی مباحث نقد و تمرکز در سیر حرکت و پویایی آن در قلمرو ادبیات پسانیمایی بخشی از کتاب است که نشانگر توجه و تدقیق مولف در باب اصول و انواع نقد این دوره است که لازم و بایسته و به جا می نماید. بخش دوم بررسی اصلی ترین نظریه ها، مانیفست ها و تا حدودی نگرش های جریان های شعری اخیر و نظریات مختلف در باب آن هاست. در این بخش نیز مولف سعی کرده است بر اساس بیانیه ها نقل قول ها ی مستقیم و غیر مستقیم، مصاحبه ها و به طور کلی داده های مستقیم نظریه پردازی های هر جریان، به درک مستقیم و بلا واسطه ای دست یابد و تا حد امکان آن را دست نخورده و مونتاژ نشده ، به خواننده معرفی کند تا در نهایت بتواند در بخش سوم به بررسی تحلیل و نقد اشعار برجسته ی نمایندگان هر جریان شعری بپردازد.
آرشیو معرفی کتاب

جایزه نویسنده جوان سال ساندی تایمز به مکس پورتر رسید

جایزه نویسنده جوان سال ساندی تایمز را که سال ۱۹۹۱ پایه گذاری شد مکس پورتر  با رمان «اندوه، چیزی است پَردار» از آن خود کرد.

این جایزه سالانه به نویسنده بهترین آثار داستانی، غیرداستانی و شعر داده می‌شود که اهل بریتانیا یا ایرلند هستند و بین ۱۸ تا ۳۵ سال سن دارند.

نویسندگانی چون جسی گرینگرس، بنجامین وود و اندرو مک‌میلان از رقبای پورتر در راه رسیدن به این جایزه بودند. جایزه برنده این جایزه پنج هزار پوند و جایزه دیگر نامزدهای ۵۰۰ پوند است.

در داستان «اندوه چیزی است پَردار» مردی که همسرش را از دست داده، در تلاش است تا همراه با دو پسر جوانش با اندوه از دست دادن او کنار بیاید. این رمان پیش از این نیز چند جایزه ادبی از جمله جایزه بین‌المللی دیلن توماس را از آن خود کرده است.

چهره‌های مطرحی چون زادی اسمیت و سیمون آرمیتاژ از برندگان پیشین جایزه نویسنده جوان سال بوده‌اند.photo_2016-%d9%85%da%a9%d8%b3-%d9%be%d9%88%d8%b1%d8%aa%d8%b101

مطالب مشابه...

0 افکار در “جایزه نویسنده جوان سال ساندی تایمز به مکس پورتر رسید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

تبلیغات

بایگانی

تبلیغات