تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

جایزه نویسنده جوان سال ساندی تایمز به مکس پورتر رسید

جایزه نویسنده جوان سال ساندی تایمز را که سال ۱۹۹۱ پایه گذاری شد مکس پورتر  با رمان «اندوه، چیزی است پَردار» از آن خود کرد.

این جایزه سالانه به نویسنده بهترین آثار داستانی، غیرداستانی و شعر داده می‌شود که اهل بریتانیا یا ایرلند هستند و بین ۱۸ تا ۳۵ سال سن دارند.

نویسندگانی چون جسی گرینگرس، بنجامین وود و اندرو مک‌میلان از رقبای پورتر در راه رسیدن به این جایزه بودند. جایزه برنده این جایزه پنج هزار پوند و جایزه دیگر نامزدهای ۵۰۰ پوند است.

در داستان «اندوه چیزی است پَردار» مردی که همسرش را از دست داده، در تلاش است تا همراه با دو پسر جوانش با اندوه از دست دادن او کنار بیاید. این رمان پیش از این نیز چند جایزه ادبی از جمله جایزه بین‌المللی دیلن توماس را از آن خود کرده است.

چهره‌های مطرحی چون زادی اسمیت و سیمون آرمیتاژ از برندگان پیشین جایزه نویسنده جوان سال بوده‌اند.photo_2016-%d9%85%da%a9%d8%b3-%d9%be%d9%88%d8%b1%d8%aa%d8%b101

مطالب مشابه...

0 افکار در “جایزه نویسنده جوان سال ساندی تایمز به مکس پورتر رسید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات