تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

جایزه والتر اسکات نامزدهای نهایی خود را شناخت

به گزارش گاردین جایزه والتر اسکات که به آثار داستانی تاریخی تعلق‌ می‌گیرد فهرست نهایی سال ۲۰۱۷ خود را اعلام کرد.

در این فهرست سبستین بری با اثر «روزهای بدون پایان»  و فرانسیس اسپوفورد با «تپه طلایی» بار دیگر نبردی را که در رقابت جایزه کاستا داشتند تکرار می‌کنند.

به جز این دو نویسنده برجسته در این فهرست نویسندگان دیگری نیز در برابر نویسندگان تازه‌کار جای گرفته‌اند و به قول داوران به همین دلیل یکی از بهترین‌ سال‌های این جایزه رقم خورده است.

در این فهرست رز ترمین برنده جایزه اورنج و گراهام سوییفت برنده جایزه من بوکر نیز جای دارند.

برنده این جایزه در جشنواره کتاب‌ مرزها در ۱۷ ژوئن معرفی و جایزه در مراسمی که نزدیک خانه والتر اسکات برگزار می شود، به برنده اهدا خواهد شد.

مطالب مشابه...

0 افکار در “جایزه والتر اسکات نامزدهای نهایی خود را شناخت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات