تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

داستان‌خوانی شیوا مقانلو در «پنجشنبه‌های تئاتر و داستان»

داستان‌خوانی شیوا مقانلو در «پنجشنبه‌های تئاتر و داستان»

در نخستین جلسه از سری جدید پنجشنبه‌های تئاتر و داستان، شیوا مقانلو ـ نویسنده و مترجم، پنجشنبه ۲ دی‌ماه داستان کوتاهی را با موضوع عشق و به نویسندگی «اِدویج دانتیکا» نویسنده‌ هائیتی‌تبار آمریکایی و با ترجمه خودش روخوانی کرد.

دیگر برنامه‌های داستان‌خوانی تالار محراب در هفته‌های آتی توسط مهدی یزدانی‌خرم، اصغر نوری، ارمغان بهداروند و آراز بارسقیان برپا می‌شود.

برنامه پنجشنبه‌های تئاتر و داستان، از روز پنجشنبه ۲ دی‌ماه، ساعت۱۷ در مجموعه تئاتر محراب‌ به نشانی خیابان ولیعصر، تقاطع خیابان سپه (امام‌خمینی)، روبه‌روی موزه ملی قرآن برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان به حضور در این برنامه‌ها، می‌توانند برای خرید و رزرو بلیت به گیشه تالار محراب یا سایت تیوال مراجعه بکنند.

photo_%d8%b4%db%8c%d9%88%d8%a7-%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88_09-13-26

مطالب مشابه...

0 افکار در “داستان‌خوانی شیوا مقانلو در «پنجشنبه‌های تئاتر و داستان»”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات