تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

داستان فیتز جرالد بعد 76 سال

داستان فیتز جرالد بعد ۷۶ سال

اسکات فیتزجرالد نویسنده رمان معروف «گتسبی بزرگ» پیش از مرگ داستانی هشت‌هزار کلمه‌ای به نام «دما» را به نگارش درآورد. ۷۶ سال همه از این اثر بی‌اطلاع بودند اما اعلام شده به زودی برای نخستین‌بار در مجله «استرند» منتشر می‌شود.

داستان سال ۱۹۳۹ فیتزجرالد درباره نویسنده‌ دائم‌الخمری است که از بیماری نارسایی قلبی رنج می‌برد. فیتزجرالد یک سال پس از نگارش این داستان در سن ۴۴ سالگی و بر اثر سکته قلبی درگذشت.

پژوهشگران پیش‌تر از طریق نامه‌های شخصی این نویسنده از وجود داستان «دما» که در برخی متون «زنی در خانه» نامیده شده، مطلع شده بودند اما تصور نمی‌کردند هنوز نسخه‌ای از آن وجود داشته باشد.

فرانسیس اسکات فیتزجرالد متولد ۲۴ سپتامبر ۱۸۹۶، نویسنده‌ آمریکایی رمان و داستان‌های کوتاه بود که روز ۲۱ دسامبر ۱۹۴۰ درگذشت. او که به عنوان یکی از نویسندگان بزرگ قرن بیستم شناخته می‌شود، یکی از اعضای «نسل گم‌شده»‌ دهه‌ ۱۹۲۰ آمریکا محسوب می‌شود.

فیتزجرالد در ۱۳ سالگی بود که نخستین رمان کارآگاهی خود را در روزنامه مدرسه به چاپ رساند. نویسنده‌ «گتسبی بزرگ» در ۱۶ سالگی برای کوتاهی در درس خواندن از آکادمی سنت پاول اخراج شد. سپس به مدرسه نیومن رفت و در سال ۱۹۱۳ وارد دانشگاه پرینستون شد.

این نویسنده در طول عمرش چهار رمان نوشته است که «این سوی بهشت»، «لطیف است شب» و شاهکار کلاسیک «گتسبی بزرگ» از آن جمله‌اند. بین‌ سال‌های ۱۹۲۶ و ۲۰۰۷ شش فیلم سینمایی با اقتباس از «گتسبی بزرگ» ساخته شده که «رابرت ردفورد» در معروف‌ترین آن‌ها ایفای نقش کرده است. جدیدترین اقتباس این رمان فیلم خوش‌ساختی از «باز لورمن» است که هنرپیشه‌های سرشناسی چون «لئوناردو دی‌کاپریو»، «کری مولیگان» و «توبی مگوایر» در آن ایفای نقش‌ کرده‌اند.

 

برچسب ها

مطالب مشابه...

0 افکار در “داستان فیتز جرالد بعد ۷۶ سال”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات