تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

دومین جایزه معتبر کتاب آلمان نامزدهایش را شناخت

جایزه کتاب لایپزیک با معرفی نامزدهایش بهترین کتاب‌های منتشر شده در سال ۲۰۱۶ آلمان را معرفی کرد.

به نقل از دویچه وله، جایزه کتاب لایپزیک که پس از جایزه کتاب آلمان به عنوان دومین جایزه مهم کتاب آلمان شناخته می‌شود اسامی ۱۵ نامزد این دوره را اعلام کرد.

در حالی که این جایزه در بخش داستانی به بهترین رمان سال تعلق می‌گیرد امسال یک مجموعه شعر نیز در میان نامزدهای این جایزه جای گرفته است.

در این فهرست «۱۱۸ شعر» سروده استفن پوپ در کنار آثار چهار رمان نویس، شامل لوکاس برفوس، بریگیته کرونائر، آن وبر و ناتاشا وودین در بخش بهترین آثار داستانی جای گرفته است.

کریستینا میت-سینکه منتقد ادبی و رییس گروه داوری در این باره گفت: به طور مشخص در بخش داستانی چالش جدی وجود داشت.

این جایزه در سه بخش شامل داستان، غیرداستانی/مقاله و ترجمه اهدا می‌شود.

این جایزه از سال ۲۰۰۵ تاسیس شده و هر سال در جشنواره کتاب لایپزیک به برندگانش اهدا می‌شود. نمایشگاه کتاب لایپزیک از ۲۳ تا ۲۶ ماه مارس تشکیل می‌شود.

photo_2جایزه معتبر آلمان_08-48-12

مطالب مشابه...

0 افکار در “دومین جایزه معتبر کتاب آلمان نامزدهایش را شناخت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات