تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

رمان «هوایی ِ این تنورخانه را خریدارم» نوشته طاهره اسکندری

 

هوایی ِ این تنورخانه را خریدارم

رمان

نوشته ی: طاهره اسکندری

نشروزگار۱۳۹۱

تیراژ: ۱۰۰۰نسخه

تعداد صفحه: ۱۶۷

قیمت: ۶۷۰۰ تومان

 

 

تو به خودت و قصه هایت شک کرده ای. به قصه ی نارنج و ترنج، جهان شمشیر و دریا بر، به قصه ی ملک جمشید و کره اسب سیاه.

پدرت می گفت یکی بود. یکی نبود.

و تو می پریدی توی حرفش که من….من…. من بودم.

تو نیستی نمی بینی که من صدای تو در گوش همسرت ،خاطرات دور و کاملا نقره ای تو و همسرت را بازگو می کنم خاطره هایی که فقط صدا بودند، توی تاریکی محض.

 —————-

طاهره اسکندری از نویسندگان با ذوق جوان است که سال ها در کارگاه ها، انجمن ها و جشنواره های داستانی حضور فعال داشته و توانسته است برگزیده بسیاری از این محافل شود. رمان مذکور اولین کار چاپ شده ی وی به صورت کتاب است که به صورت اجمالی در این جا، به آن می پردازیم.

معرفی کتاب:

رمان«هوایی ِ این تنورخانه را خریدارم» نوشته ی طاهره اسکندری، از چهار فصل: بارندگی، کویر، سرکیس و پسکک تشکیل شده است.

فصل اول:

راوی در واقع یک صدا«صدای ذهن» شخصیت اصلی داستان پوریا است که با دوم شخص«تو» روایت می شود. پوریا از ۵ سالگی با این صدای درونی مچ شده است و از کودکی تا به حال که۳۳ ساله شده است تنهایی اش را با او پر می کند. گاهی برای آن موجودیت و شکل قائل شده و آن را «هکسی» (یا «ه ه ه ..هکسی» که شاید همان« هیچ کسی» )نامیده که شبیه موش کوچک قرمزی است که از آتش دان یک آبگرم کن قدیمی بیرون آمده باشد.

در این حین گریزی به قصه های کودکی پوریا که شخصیت های آن موازی با شخصیت های اصلی داستان است، زده می شود که به پیش برد روایت اصلی داستان کمک می کند. روایت قصه ها و ماجرای خواب های مکرری که توسط پوریا  دیده می شود و تکرار یک سری عادت ها، هرکدام بار روانکاوانه ای بر داستان تحمیل می کنند که جای نقد و نظر دارند.

فصل دوم:

این فصل که با اول شخص توسط خود پوریا روایت می شود، خواننده با فلاش بگ های متعددی که شکل گرفته اند مواجه می شود.

فلاش بک هایی که ما را با بایگانی ذهن راوی و همین طور شخصیت هایی که نقشی در زندگی اش داشته اند اشنا می کند…

فصل سوم….

فصل چهارم….

 

خواندن کتاب و درک بقیه  ی فصول با شما…

 

مطالب مشابه...

يك ديدگاه “رمان «هوایی ِ این تنورخانه را خریدارم» نوشته طاهره اسکندری”

 1. سلام
  تبریک میگم
  باید رمان خوبی باشه
  داستانهاش رو خوندم
  چنتاشونو هم توی همایشها برام خونده
  همیشه خوب می نویسه
  ……
  اگه قرار بر رونمایی یا جلسه ی نقد کتاب بود منو خبر کنید لطفا..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات