تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

«ریموند بریگز» جایزه «بوک تراست» را برای یک عمر دستاورد ادبی دریافت می‌کند

نویسنده کتاب «آدم برفی» برای یک عمر دستاورد ادبی جایزه مؤسسه «بوک تراست» را دریافت می‌کند. وی دریافت این جایزه را افتخار بزرگی برای خود دانست.

به گزارش گاردین- مؤسسه خیریه کتاب کودکان «بوک تراست» جایزه یک عمر دستاورد ادبی را به «ریموند بریگز»، نویسنده کتاب «آدم برفی» اهدا می‌کند.

«بریگز» حدود ۴۰ سال است در دنیای ادبیات فعالیت می‌کند و داستان‌های تصویری بسیاری به نگارش درآورده است که مخاطب آنان علاوه بر کودکان بزرگسالان نیز هستند. این نویسنده که اعلام کرد از مراسم کریسمس متنفر است کتاب «آدم برفی» را برای انتقاد از مراسم کریسمس به نگارش درآورد. خود وی درباره دریافت این جایزه می‌گوید: « برای من دریافت این جایزه افتخار بزرگی است و بسیار خوشحالم که توانستم تأثیری بر دیگران بگذارم.»

«دایانا جرالد»، مدیر این مؤسسه در این باره گفت: «ریموند تأثیر عمیقی بر کودکان و بزرگسالان گذاشت و شایستگی دریافت این جایزه را دارد. «سامی چاکراباتی»، یکی از دیگر از اعضای هیئت داوران این دوره گفت: «استعداد «بریگز» نشان از ارزش‌های او دارد و موضوعاتی که برای کتاب‌هایش انتخاب می‌کند چالش‌های زندگی معاصر را به یاد خواننده می‌اندازد.»

این جایزه اولین بار در سال ۲۰۱۵ برگزار شد و جایزه اولین دوره آن به «شرلی هیوز»، نویسنده کتاب «Dogger» و مجموعه «آلفی» رسید. در سال ۲۰۱۶ و دور دوم برگزاری جایزه یک عمر دستاورد هنری به «جودیث کر»، نویسنده کتابی «ببری که برای خوردن چای به آنان پیوست» رسید.

photo_2017-02-19بریگز_09-09-06

مطالب مشابه...

0 افکار در “«ریموند بریگز» جایزه «بوک تراست» را برای یک عمر دستاورد ادبی دریافت می‌کند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات