تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

شعری از مظفر طیب اسلو/ ترجمه: سینا عباسی

شعری از مظفر طیب

ترجمه: سینا عباسی 
مظفر طیب اسلو متولد ۱۹۲۲ در استانبول-وفات ۱۹۴۶در زونگولداک

او اگر چه در استانبول متولد شد اما قسمت بیشتر عمر کوتاهش را در زونگولداک سپری کرد و جزو شاعران آن دیار لقب گرفت. به خاطر فقر و بیماری که گریبانگیرش شده بود نتوانست که تحصیلات عالی خودش را در رشته فلسفه در دانشگاه استانبول به پایان برساند.
به خاطر بی پولی نتوانست که به آسایشگاه برود و همین باعث شد که بسیار نحیف و لاغر شود. وی سرانجام او در ۲۴ سالگی به خاطر شدت بیماری اش در حالی که در آغوش مادرش بود، جان سپرد.
مرگ زود هنگام شاعر باعث شد که او نتواند بیشتر شکوفا شود.
ییلماز اردوغان شاعر بازیگر و کارگردان شهیر ترک در فیلم رویای پروانه ها زندگی او را به همراه شاعر دیگر رشدی اونور که دوست او بود، به تصویر می کشد.

شعری از مظفر طیب اسلو

تو یک عاشقانه قدیمی هستی
بوی عجیبی از تو به مشام می رسد
بویی که در عصرهای گرم تابستانی نهفته است.
بویی که نمی دانم
از دست هایت
از موهایت
از چشمانت می رسد
با این همه بویی از تو به مشام می رسد
بویی که در عصرهای گرم تابستانی نهفته است

برچسب ها

مطالب مشابه...

يك ديدگاه “شعری از مظفر طیب اسلو/ ترجمه: سینا عباسی”

  1. م کیوان گفت:

    بااحترام- قطعه ی قشنگی بود. و سرگذشت باارزشی نیز بدنبال آن! سبز باشید. م کیوان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات