Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /home1/avangard/public_html/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316
شعری از مظفر طیب اسلو/ ترجمه: سینا عباسی | سایت ادبیات پیشرو ایران آوان گاردها

تبلیغات

کتاب روز


«احمد بیرانوند/نشر وزگار»


چاپ دوم کتاب شرح حاشیه با ویراست جدید در بازار نشر «شرح حاشیه» که از نقطه نظری جدیدتر، می توان آن را شرح مهم ترین جریان های شعری معاصر بعد از نیما تلقی کرد، کتابی است در خور تامل و تعمق، اثر شاعر و محقق جوان،احمد بیرانوند. اگر چه کتاب از دید مولف در ساختاری متشکل از شش فصل ارائه شده است(بررسی انواع نقد بعد از نیما،بررسی شعر نیما،شعر هوشنگ ایرانی، شعر موج نو ، شعر حجم وشعر گفتار)، اما به طور کلی می توان آن را پژوهشی موفق در سه حیطه ی نقد نظریه ها، اشعار و بیان و تحلیل مورد توجه قرار داد. بررسی مباحث نقد و تمرکز در سیر حرکت و پویایی آن در قلمرو ادبیات پسانیمایی بخشی از کتاب است که نشانگر توجه و تدقیق مولف در باب اصول و انواع نقد این دوره است که لازم و بایسته و به جا می نماید. بخش دوم بررسی اصلی ترین نظریه ها، مانیفست ها و تا حدودی نگرش های جریان های شعری اخیر و نظریات مختلف در باب آن هاست. در این بخش نیز مولف سعی کرده است بر اساس بیانیه ها نقل قول ها ی مستقیم و غیر مستقیم، مصاحبه ها و به طور کلی داده های مستقیم نظریه پردازی های هر جریان، به درک مستقیم و بلا واسطه ای دست یابد و تا حد امکان آن را دست نخورده و مونتاژ نشده ، به خواننده معرفی کند تا در نهایت بتواند در بخش سوم به بررسی تحلیل و نقد اشعار برجسته ی نمایندگان هر جریان شعری بپردازد.
آرشیو معرفی کتاب

شعری از مظفر طیب اسلو/ ترجمه: سینا عباسی

شعری از مظفر طیب

ترجمه: سینا عباسی 
مظفر طیب اسلو متولد ۱۹۲۲ در استانبول-وفات ۱۹۴۶در زونگولداک

او اگر چه در استانبول متولد شد اما قسمت بیشتر عمر کوتاهش را در زونگولداک سپری کرد و جزو شاعران آن دیار لقب گرفت. به خاطر فقر و بیماری که گریبانگیرش شده بود نتوانست که تحصیلات عالی خودش را در رشته فلسفه در دانشگاه استانبول به پایان برساند.
به خاطر بی پولی نتوانست که به آسایشگاه برود و همین باعث شد که بسیار نحیف و لاغر شود. وی سرانجام او در ۲۴ سالگی به خاطر شدت بیماری اش در حالی که در آغوش مادرش بود، جان سپرد.
مرگ زود هنگام شاعر باعث شد که او نتواند بیشتر شکوفا شود.
ییلماز اردوغان شاعر بازیگر و کارگردان شهیر ترک در فیلم رویای پروانه ها زندگی او را به همراه شاعر دیگر رشدی اونور که دوست او بود، به تصویر می کشد.

شعری از مظفر طیب اسلو

تو یک عاشقانه قدیمی هستی
بوی عجیبی از تو به مشام می رسد
بویی که در عصرهای گرم تابستانی نهفته است.
بویی که نمی دانم
از دست هایت
از موهایت
از چشمانت می رسد
با این همه بویی از تو به مشام می رسد
بویی که در عصرهای گرم تابستانی نهفته است

برچسب ها

مطالب مشابه...

يك ديدگاه “شعری از مظفر طیب اسلو/ ترجمه: سینا عباسی”

  1. م کیوان گفت:

    بااحترام- قطعه ی قشنگی بود. و سرگذشت باارزشی نیز بدنبال آن! سبز باشید. م کیوان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

تبلیغات

بایگانی

تبلیغات