تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

فراخوان انتخاب 50 شعر عاشقانه ی ایرانی از 50 شاعر در 50 سال اخیر (غیر کلاسیک )

 انتخاب ۵۰ شعر عاشقانه ی  ایرانی  از ۵۰ شاعر در ۵۰ سال اخیر (غیر کلاسیک )

توجه: سایت آوانگاردها تنها منتشر کننده خبر فراخوان است و در برگزاری یا اجرای آن، هیچ گونه مسئولیت یا دخالتی ندارد.

در نظر است که ۵۰ شعر عاشقانه ی( غیر کلاسیک ) از ۵۰ شاعر در ۵۰ سال اخیر انتخاب و به شش زبان دنیا ترجمه شود. این مجموعه شش مجلد خواهد بود فارسی انگلیسی –  مترجم نسرین یوسفی -فارسی اسپانیائی , مترجم علی نوروز پور فارسی به روسی , فارسی به عربی , فارسی به اذری , فارسی به ترکی استانبولی , مترجم بهروز عرب زاده . این مجلد ها تابلوئی از شعر معاصر ایران برای بیش از ۵ میلیارد مخاطب خواهد بود . این مجلد ها توسط  یکی از انتشارات  قدرتمند داخلی یا خارج از کشور منتشر خواهد  شد  که در حوزه ی همان زبان ها توزیع و بفروش خواهد رسید و هم زمان در شبکه ی فروش آمازون و پس از مشخص شدن سایت مربوطه pdf آن نیز در تمام جهان قابل خرید خواهد بود . تمام حقوق مادی این اثار جهت کمک به کودکان کار و کودکان اسیب دیده از جنگ به سازمان جهانی یونیسیف اهدا خواهد شد /

پدید آورنده ی این اثر اساتیدی خواهند بود که در کار انتخاب این ۵۰ اثر مشارکت داشته اند . در ابتدای مجلد ها از تمام افرادی که در به ثمر رسیدن این هدف ملی و بی سابقه همیاری و همفکری و کمک کرده اند با ذکر نام شان قدر دانی خواهد شد

( اسامی برخی از هئیت انتخاب که سعی شده است ازاکثر دیدگاه ها حضور داشته باشند بدین شرح است : دکتر فرامرز سلیمانی دکتر اسماعیل یورد شاهیان دکتر بهزاد خواجات منصور خورشیدی , کوروش همه خانی , یزدان سلحشور , هادی خوانساری ,  سپیده جدیری , مانا آقائی , ری را عباسی )

 

در فاز یک این پروژه تنها اثار غیر کلاسیک از جمله شعر سپید , شعر آزاد, شعر حجم شعر نیمائی و شعر …. حق حضور دارند .

این اشعار می توانند کاری از بزرگان شعر ۵۰ سال اخیر باشند یا شعر ارسالی دوستان . هدف رسیدن به ۵۰ اثر برتر در این ۵۰ سال است بدون آنکه نام ها و القاب و شخصیت ها و نفوذ افراد در انتخاب نقشی داشته باشد .

 منتخبی از اشعار ارسالی شاعرانی که نتوانسته اند در مجموعه ی ۵۰ اثر حضور یابند در مجلدی جدا گانه به دو زبان ترجمه و منتشر خواهد شد .

از هر شاعر تنها یک اثر انتخاب خواهد شد اما شاعران می توانند چند نمونه از اشعار خود را ارسال کنند

اثار ارسالی حتما  باید در فایل ورد و با ذکر منبع و ماخذ و ذکر ایمیل و مشخصات فرستنده  باشد تا در پروسه ی انتخاب قرار  داده شود .  

اخرین فرصت ارسال اثار ۳۰ – ۸  – ۱۳۹۳ خواهد بود

اثار را لطفا  به ادرس ۵۰year50poetry@gmail.com ارسال بفرمائید

از تمام دوستان , اساتید , شاعران و هنرمندانی که با انتشار این فراخوان در سایت ها و مجلات و روزنامه های ادبی ما را در انتخاب بهترین اثار کمک می نمایند نهایت تقدیر و تشکر را داریم .

               طراح و مجری پروژه ی ۵۰ شعر (غیر کلاسیک ) ۵۰ شاعر در ۵۰ سال

                                       و ترجمه به شش زبان

                                         بهروز عرب زاده

برچسب ها

مطالب مشابه...

2 افکار در “فراخوان انتخاب ۵۰ شعر عاشقانه ی ایرانی از ۵۰ شاعر در ۵۰ سال اخیر (غیر کلاسیک )”

  1. درود بر شما.

    از بنده نیز قطعه شعری با عشق و احترام تقدیم حضور خواهد شد.

  2. با سلام و درود بی پایان

    آثار طی ایمیلی ارسال شد!

    لطفا بعداز دریافت اطلاع دهید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات