تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

فوتو شعر

فوتو شعر، تنها یک عنوان ترکیبی برای نمایش عکس و شعر در کنار یکدیگر نیست؛ برانگیختگی واژه هایی است که از یک عکس سرشارند و روایتی دیگرگونه و مستقل از نگاه عکاس را می سازند. دراین هم نشینی، تصویر و کلمه به درک و لمس فضایی متفاوت از خود خواهند رسید و سپس با گذار از یکدیگر به شکل نخستین خود بازخواهند گشت. با این تعریف، هر عکس در کنار عنوانی که عکاس بر آن نهاده است، با نامی متفاوت از سوی شاعر نیز دیده خواهد شد و شعر در دو بخش “متن” و “حاشیه” به آنچه که در چهار گوشه ی داخلی عکس جاری است و نادیدنی های که به بیرون از این گوشه ها گسترانیده شده اند، خواهد پرداخت.

در این سایت، ما (مریم احسانی،احمد بیرانوند) گام به گام به تبیین این پروسه خواهیم پرداخت و با مخاطبان آن را در میان خواهیم گذاشت.

برای اطلاع بیشتر رجوع شود به: اینجا

مریم احسانی

مطالب مشابه...

6 افکار در “فوتو شعر”

 1. تبریک و آرزوی بهترین‌ها برای آوانگاردها………

 2. از این بخش خیلی خوشم اومد … ممنون

 3. نیلوفر گفت:

  خیلی خوبه
  من دوتا کار دارم که ممکنه شبیه همین تصویری باشه که شما می گید
  خوشحال می شم بدونم واقعا کارهام فوتو شعر هستن یا خیر
  موفق باشید

 4. tarsa گفت:

  درود برشما مریم جان حرفه ی تاثیرگذاری دارین من که واقعا لذت بردم

 5. ali malekshahi گفت:

  سلام و سپاس از کار قشنگتون که البته چند وقتیه تعطیل شده!
  بدون شک این اتفاق جواب میده و همه گیر میشه خواهش میکنم کمی جدی تر ادامه بدین
  ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات