تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

لیدودومالینگانی ام‌کومبوتی و جایزه ادبی کین

جایزه ادبی کین به آفریقای جنوبی رسید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بوک نیوز، لیدودومالینگانی ام‌کومبوتی نویسنده‌ای از کیپ شرقی به عنوان برنده این دوره از جایزه کین که به ادبیات آفریقا تعلق می‌گیرد، انتخاب شد.

این نویسنده جایزه ۱۰ هزار دلاری این رقابت را برای داستانی با عنوان «خاطراتی که گم کردم» دریافت کرد که درباره یک بیمار مبتلا به بیماری روانی نوشته شده است.

نویسنده آفریقایی با دریافت جایزه کین که به عنوان بوکر آفریقا شناخته می‌شود، این فرصت را به دست آورده که یک ماه اقامت در دانشگاه جورج‌تاون داشته باشد و به عنوان نویسنده از این فرصت تحقیقاتی استفاده کند.

این جایزه در سال ۲۰۰۰ در بریتانیا و به یاد سر مایکل هریس کین ریس پیشین گروه بوکر بنیان نهاده شد و به همین دلیل به نام بوکر آفریقا نیز شناخته می شود.

برچسب ها

مطالب مشابه...

0 افکار در “لیدودومالینگانی ام‌کومبوتی و جایزه ادبی کین”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات