تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

مجموعه داستان «نهنگ تاریک» نوشته: سعید بردستانی

 مجموعه داستان «نهنگ تاریک» نوشته: سعید بردستانی

نهنگ تاریک

Nahang+Tarikنویسنده: سعید بردستانی
ناشر: پیدایش
تیراژ: ۱۳۰۰ نسخه
تعداد صفحات: ۱۰۸ ص

———-

«نهنگ تاریک» تازه‌ترین اثر سعید بردستانی است که در قالب مجموعه‌داستان، به‌تازگی توسط «انتشارات پیدایش» منتشر شده است. پیش از این وی با مجموعه داستان «هیچ» نامزد جایزه ادبی گلشیری شد.
نام داستان ها: پایان وضعیت، بی‌خواب ها، ایستاده می میریم، دویدن، برکت، ماهی مقدس موسا، آن بالایی، فرشته دستشویی، تنبیه هیرو، و داستان آپارتمانی

تلاش برای پرهیز از تکرار و ایجاد تجربه ای برای مخاطب داستان از ویژگی های بارز این مجموعه است که خواننده را درگیر نوعی از فانتزی خاص نویسنده می سازد.

برچسب ها

مطالب مشابه...

2 افکار در “مجموعه داستان «نهنگ تاریک» نوشته: سعید بردستانی”

  1. آزاده گفت:

    باید کتاب خوبی باشه.

  2. علی ساجدی گفت:

    یکی از کارهای متفاوتی که به تازگی خوندم و پسندیدم.

    همچنین ممنون از سایت آوانگاردها به خاطر جدیت و کیفیت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات