Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /home1/avangard/public_html/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316
مجموعه داستان «نهنگ تاریک» نوشته: سعید بردستانی | سایت ادبیات پیشرو ایران آوان گاردها

تبلیغات

کتاب روز


«احمد بیرانوند/نشر وزگار»


چاپ دوم کتاب شرح حاشیه با ویراست جدید در بازار نشر «شرح حاشیه» که از نقطه نظری جدیدتر، می توان آن را شرح مهم ترین جریان های شعری معاصر بعد از نیما تلقی کرد، کتابی است در خور تامل و تعمق، اثر شاعر و محقق جوان،احمد بیرانوند. اگر چه کتاب از دید مولف در ساختاری متشکل از شش فصل ارائه شده است(بررسی انواع نقد بعد از نیما،بررسی شعر نیما،شعر هوشنگ ایرانی، شعر موج نو ، شعر حجم وشعر گفتار)، اما به طور کلی می توان آن را پژوهشی موفق در سه حیطه ی نقد نظریه ها، اشعار و بیان و تحلیل مورد توجه قرار داد. بررسی مباحث نقد و تمرکز در سیر حرکت و پویایی آن در قلمرو ادبیات پسانیمایی بخشی از کتاب است که نشانگر توجه و تدقیق مولف در باب اصول و انواع نقد این دوره است که لازم و بایسته و به جا می نماید. بخش دوم بررسی اصلی ترین نظریه ها، مانیفست ها و تا حدودی نگرش های جریان های شعری اخیر و نظریات مختلف در باب آن هاست. در این بخش نیز مولف سعی کرده است بر اساس بیانیه ها نقل قول ها ی مستقیم و غیر مستقیم، مصاحبه ها و به طور کلی داده های مستقیم نظریه پردازی های هر جریان، به درک مستقیم و بلا واسطه ای دست یابد و تا حد امکان آن را دست نخورده و مونتاژ نشده ، به خواننده معرفی کند تا در نهایت بتواند در بخش سوم به بررسی تحلیل و نقد اشعار برجسته ی نمایندگان هر جریان شعری بپردازد.
آرشیو معرفی کتاب

مجموعه داستان «نهنگ تاریک» نوشته: سعید بردستانی

 مجموعه داستان «نهنگ تاریک» نوشته: سعید بردستانی

نهنگ تاریک

Nahang+Tarikنویسنده: سعید بردستانی
ناشر: پیدایش
تیراژ: ۱۳۰۰ نسخه
تعداد صفحات: ۱۰۸ ص

———-

«نهنگ تاریک» تازه‌ترین اثر سعید بردستانی است که در قالب مجموعه‌داستان، به‌تازگی توسط «انتشارات پیدایش» منتشر شده است. پیش از این وی با مجموعه داستان «هیچ» نامزد جایزه ادبی گلشیری شد.
نام داستان ها: پایان وضعیت، بی‌خواب ها، ایستاده می میریم، دویدن، برکت، ماهی مقدس موسا، آن بالایی، فرشته دستشویی، تنبیه هیرو، و داستان آپارتمانی

تلاش برای پرهیز از تکرار و ایجاد تجربه ای برای مخاطب داستان از ویژگی های بارز این مجموعه است که خواننده را درگیر نوعی از فانتزی خاص نویسنده می سازد.

برچسب ها

مطالب مشابه...

2 افکار در “مجموعه داستان «نهنگ تاریک» نوشته: سعید بردستانی”

  1. آزاده گفت:

    باید کتاب خوبی باشه.

  2. علی ساجدی گفت:

    یکی از کارهای متفاوتی که به تازگی خوندم و پسندیدم.

    همچنین ممنون از سایت آوانگاردها به خاطر جدیت و کیفیت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

تبلیغات

بایگانی

تبلیغات