تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

مجموعه داستان «کاغذ مکس کش» روبرت موزیل/ مترجم: طاها والی زاده

 

·        نویسنده: روبرت موزیل

·        مترجم: طاها والی­زاده

·       زبان اصلی : آلمانی

·        تعداد صفحه:  ۷۲

·        نشر:روزگار نو (۲۵ بهمن، ۱۳۹۱)

·        قطع کتاب:رقعی

————————————————–

در ابتدای سال ۱۳۹۲ نشر «روزگار نو»  ۳۸ کتاب با عنوان مجموعه‌ی «داستان‌های مدرن کلاسیک» را روانه بازار کتاب کرد. این کتاب‌ها، مجموعه‌داستان‌هایی از نویسندگان شناخته شده‌ی جهان ادبیات را دربرمی‌گیرند. «کاغذ مگس کش» یکی از مجموعه‌داستان‌های همین مجموعه است که برای اولین بار توسط طاها والی‌زاده به زبان فارسیترجمه شده است.  والی‌زاده یکی از اعضای کانون نویسندگانخرم‌آباد است که در زمینه‌ی ترجمه داستان و شعر هم فعالیت می‌کند.

 

 

کتاب حاضر، از مجموعه «داستان‌های مدرن کلاسیک» در بردارنده نه داستان آلمانی اثر «رابرت موزیل» (۱۸۸۰ـ۱۹۴۲م) است. در این نه داستان و مقاله، نویسنده به توریست‌ها، سنگ‌های یادبود و داستان‌هایی از جن و انفجارها، غم و تأثیر ناشی از مرگ کوچک و جنگ محال علیه نیروی حشره‌کش می‌پردازد. عنوان داستان‌ها عبارتند از: «کاغذ مگس‌کش»، «جزیره ی میمون»، «ماهی‌گیر در دریای بالتیک»، «گوسفندان، از دیدی دیگر»، «درِ تابوت»، «یادبودها»، «توکا» و… . داستان «کاغذ مگس‌کش» شرح و توصیف گرفتار شدن مگسی به سمّی کشنده است که به طور جزئی، تمامی اعمال مگس هنگام گیر افتادن در سمّ چسبناک توصیف شده است.

 

FlyPaper

مطالب مشابه...

0 افکار در “مجموعه داستان «کاغذ مکس کش» روبرت موزیل/ مترجم: طاها والی زاده”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات