تبلیغات

کتاب روز


«احمد بیرانوند/نشر وزگار»


چاپ دوم کتاب شرح حاشیه با ویراست جدید در بازار نشر «شرح حاشیه» که از نقطه نظری جدیدتر، می توان آن را شرح مهم ترین جریان های شعری معاصر بعد از نیما تلقی کرد، کتابی است در خور تامل و تعمق، اثر شاعر و محقق جوان،احمد بیرانوند. اگر چه کتاب از دید مولف در ساختاری متشکل از شش فصل ارائه شده است(بررسی انواع نقد بعد از نیما،بررسی شعر نیما،شعر هوشنگ ایرانی، شعر موج نو ، شعر حجم وشعر گفتار)، اما به طور کلی می توان آن را پژوهشی موفق در سه حیطه ی نقد نظریه ها، اشعار و بیان و تحلیل مورد توجه قرار داد. بررسی مباحث نقد و تمرکز در سیر حرکت و پویایی آن در قلمرو ادبیات پسانیمایی بخشی از کتاب است که نشانگر توجه و تدقیق مولف در باب اصول و انواع نقد این دوره است که لازم و بایسته و به جا می نماید. بخش دوم بررسی اصلی ترین نظریه ها، مانیفست ها و تا حدودی نگرش های جریان های شعری اخیر و نظریات مختلف در باب آن هاست. در این بخش نیز مولف سعی کرده است بر اساس بیانیه ها نقل قول ها ی مستقیم و غیر مستقیم، مصاحبه ها و به طور کلی داده های مستقیم نظریه پردازی های هر جریان، به درک مستقیم و بلا واسطه ای دست یابد و تا حد امکان آن را دست نخورده و مونتاژ نشده ، به خواننده معرفی کند تا در نهایت بتواند در بخش سوم به بررسی تحلیل و نقد اشعار برجسته ی نمایندگان هر جریان شعری بپردازد.
آرشیو معرفی کتاب

مجموعه داستان «کاغذ مکس کش» روبرت موزیل/ مترجم: طاها والی زاده

 

·        نویسنده: روبرت موزیل

·        مترجم: طاها والی­زاده

·       زبان اصلی : آلمانی

·        تعداد صفحه:  ۷۲

·        نشر:روزگار نو (۲۵ بهمن، ۱۳۹۱)

·        قطع کتاب:رقعی

————————————————–

در ابتدای سال ۱۳۹۲ نشر «روزگار نو»  ۳۸ کتاب با عنوان مجموعه‌ی «داستان‌های مدرن کلاسیک» را روانه بازار کتاب کرد. این کتاب‌ها، مجموعه‌داستان‌هایی از نویسندگان شناخته شده‌ی جهان ادبیات را دربرمی‌گیرند. «کاغذ مگس کش» یکی از مجموعه‌داستان‌های همین مجموعه است که برای اولین بار توسط طاها والی‌زاده به زبان فارسیترجمه شده است.  والی‌زاده یکی از اعضای کانون نویسندگانخرم‌آباد است که در زمینه‌ی ترجمه داستان و شعر هم فعالیت می‌کند.

 

 

کتاب حاضر، از مجموعه «داستان‌های مدرن کلاسیک» در بردارنده نه داستان آلمانی اثر «رابرت موزیل» (۱۸۸۰ـ۱۹۴۲م) است. در این نه داستان و مقاله، نویسنده به توریست‌ها، سنگ‌های یادبود و داستان‌هایی از جن و انفجارها، غم و تأثیر ناشی از مرگ کوچک و جنگ محال علیه نیروی حشره‌کش می‌پردازد. عنوان داستان‌ها عبارتند از: «کاغذ مگس‌کش»، «جزیره ی میمون»، «ماهی‌گیر در دریای بالتیک»، «گوسفندان، از دیدی دیگر»، «درِ تابوت»، «یادبودها»، «توکا» و… . داستان «کاغذ مگس‌کش» شرح و توصیف گرفتار شدن مگسی به سمّی کشنده است که به طور جزئی، تمامی اعمال مگس هنگام گیر افتادن در سمّ چسبناک توصیف شده است.

 

FlyPaper

مطالب مشابه...

0 افکار در “مجموعه داستان «کاغذ مکس کش» روبرت موزیل/ مترجم: طاها والی زاده”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

تبلیغات

بایگانی‌ها

تبلیغات