تبلیغات

کتاب روز


«احمد بیرانوند/نشر وزگار»


چاپ دوم کتاب شرح حاشیه با ویراست جدید در بازار نشر «شرح حاشیه» که از نقطه نظری جدیدتر، می توان آن را شرح مهم ترین جریان های شعری معاصر بعد از نیما تلقی کرد، کتابی است در خور تامل و تعمق، اثر شاعر و محقق جوان،احمد بیرانوند. اگر چه کتاب از دید مولف در ساختاری متشکل از شش فصل ارائه شده است(بررسی انواع نقد بعد از نیما،بررسی شعر نیما،شعر هوشنگ ایرانی، شعر موج نو ، شعر حجم وشعر گفتار)، اما به طور کلی می توان آن را پژوهشی موفق در سه حیطه ی نقد نظریه ها، اشعار و بیان و تحلیل مورد توجه قرار داد. بررسی مباحث نقد و تمرکز در سیر حرکت و پویایی آن در قلمرو ادبیات پسانیمایی بخشی از کتاب است که نشانگر توجه و تدقیق مولف در باب اصول و انواع نقد این دوره است که لازم و بایسته و به جا می نماید. بخش دوم بررسی اصلی ترین نظریه ها، مانیفست ها و تا حدودی نگرش های جریان های شعری اخیر و نظریات مختلف در باب آن هاست. در این بخش نیز مولف سعی کرده است بر اساس بیانیه ها نقل قول ها ی مستقیم و غیر مستقیم، مصاحبه ها و به طور کلی داده های مستقیم نظریه پردازی های هر جریان، به درک مستقیم و بلا واسطه ای دست یابد و تا حد امکان آن را دست نخورده و مونتاژ نشده ، به خواننده معرفی کند تا در نهایت بتواند در بخش سوم به بررسی تحلیل و نقد اشعار برجسته ی نمایندگان هر جریان شعری بپردازد.
آرشیو معرفی کتاب

مراسم بزرگداشت احمد شاملو و اهدای جوایز دومین دوره جایزه شعر شاملو

مراسم بزرگداشت احمد شاملو و اهدای جوایز دومین دوره جایزه شعر شاملو برگزار می‌شود.

مراسم بزرگداشت احمد شاملو با عنوان «نوروزی در زمستان» با مشارکت پژوهشکده انجمن ادبیات نمایشی دانشکده هنر تهران و خانه-موزه بامداد روز یکشنبه پنجم دی‌ماه در تالار فارابی دانشکده هنرهای کاربردی دانشگاه هنر تهران از ساعت ۳۰: ۱۰ تا ۳۰: ۱۳ (نمایش مستند «از بامداد خسته») و ۱۵ تا ۱۹ (مراسم بزگداشت و ادهدای جوایز) برگزار می‌شود.

همچنین اهدای جوایز برگزیدگان دومین دوره جایزه شعر شاملو در حضور محمود دولت‌آبادی، علی رفیعی، جواد مجابی، فرزان سجودی،

ایران درودی و آیدا سرکیسیان (شاملو) در این مراسم صورت می‌گیرد.

.photo_%d8%b4%d8%a7%d9%85%d9%84%d9%88_09-28-27

مطالب مشابه...

0 افکار در “مراسم بزرگداشت احمد شاملو و اهدای جوایز دومین دوره جایزه شعر شاملو”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

تبلیغات

بایگانی‌ها

تبلیغات

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0