تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

مسابقه موضوع آزاد برای نویسندگی در وب

به گزارش ایسنا، مسابقه موضوع آزاد برای نویسندگی در وب ایده‌ای است که جمعی از روزنامه نگاران به منظور توسعه و رونق محتوای این فضا فراهم دیده‌اند.

برای شرکت در این مسابقه‌کافی‌‍‍‌ است یک مقاله یا یک متن یا یک نقد یا یک معرفی یا هر نوع نوشته‌ی دیگری را که برای انتشار در اینترنت مناسب می‌دانید و خودتان نوشته‌اید و قبلاٌ هم در جایی منتشر نشده به آدرس benevis@mozooazad.com بفرستید.

مهلت ارسال آثار تا آخر اسفند ۱۳۹۵ است و فهرست آثار منتخب در فروردین ۱۳۹۶ اعلام می‌شود. پس از بررسی آثار توسط داوران مسابقه که جمعی از ژورنالیست‌ها و نویسندگان هستند، (شیوا مقانلو و اکبر هاشمی، سیامک رحمانی، عرفان خسروی و سروش روحبخش)، اثر برگزیده‌ی نهایی نیز در اردیبهشت ۱۳۹۶ معرفی خواهد شد.بررسی آثار ارسالی بر اساس معیارهای نویسندگی وب و میزان جذابیت متون برای انتشار در اینترنت صورت خواهد گرفت.

علاوه بر جایزه‌ای که از طرف گروه گردشگری مارکوپولو برای نفر برگزیده در نظر گرفته شده است، به نویسندگان آثار برگزیده و به تمامی کسانی که در مسابقه شرکت کرده‌اند هم هدایایی تعلق می‌گیرد.

5730داستان نویسی1850

 

مطالب مشابه...

0 افکار در “مسابقه موضوع آزاد برای نویسندگی در وب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات