تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

ناگازاکی ترجمه شد.

ناگازاکی ترجمه شد.

به نقل از روابط عمومی انتشارات گل آذین، ترجمه رمان «ناگازاکی» نوشته اریک فی برنده جایزه بزرگ رمان فرانسه توسط انتشارات گل آذین منتشر و راهی بازار نشر شد.

این اثر که در همان سال چاپ خود یعنی سال ۲۰۱۰ برنده جایزه بزرگ رمان فرانسه شد، حکایت مردی است که در پنجاه سالگی با تمام عادت های یک آدم مجرد که حکم پرده محافظ را برایش بازی می کنند، در خانه اش با رویدادی روبه رو می شود که ناگهان همه زندگی چندین و چند ساله اش را تحت الشعاع قرار می هد.

برچسب ها

مطالب مشابه...

0 افکار در “ناگازاکی ترجمه شد.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات