تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

نسرین جافری بانوی متفاوت شعر دهه هفتاد درگذشت

پیکر نسرین جافری در قطعه نام‌آوران در کنار شهریار عدل به خاک سپرده شد.

به گزارش ایسنا، مراسم تشییع پیکر این شاعر فقید (سه‌شنبه، نهم تیرماه) در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) برپا شد. در این مراسم فرزندان نسرین جافری؛ وحید و ماهور موسائیان (کارگردان سینما و عکاس) و افرادی همچون فریدون شهبازیان، مسعود رایگان، حسن صفدری و… حضور داشتند.

همچنین در کنار سخنرانی و شعرخوانی، پیام‌های تسلیت رییس‌جمهور دوره اصلاحات و محمدرضا عارف خوانده شد.

حسن صفدری در گفت‌وگوی کوتاهی با ایسنا درباره نسرین جافری گفت: او شاعری بود که زبان خاص خود را در دهه ۷۰ شروع کرد و تا آخر عمر این زبان را داشت. کسی نمی‌توانست مثل او بنویسد و درواقع زبان مخصوص خودش را در شعر داشت.

نسرین جافری، شاعر متولد سال ۱۳۲۹ در خرم‌آباد لرستان، مجموعه شعرهایی چون «زخم سایه و بید»، «رمل هندسی آفتاب‌گردان»،‌ «نیمی از مرا کشته‌اند»، «به‌سمت هرگز، به‌سوی هیچ»، «ما همچنان ترانه خواندیم» (مشترکا با نصرت‌الله مسعودی) و «خواب اتم» را در کارنامه شعری خود دارد. او از شاعران فعال در جریان‌های شعری دهه‌ ۷۰ به‌شمار می‌رفت.

برچسب ها

مطالب مشابه...

يك ديدگاه “نسرین جافری بانوی متفاوت شعر دهه هفتاد درگذشت”

  1. م کیوان گفت:

    روحش شاد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات