تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

چند شعر از جاهد ظریف اؤغلو ترجمه: سیناعباسی هولاسو

چند شعر از جاهد ظریف اؤغلو ترجمه: سیناعباسی هولاسو

عبدالرحمن جاهید ظریف اؤغلوسال ۱۹۴۰ در شهر آنکارا به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی اش را در همانجا به پایان رساند و برای ادامه تحصیل وارد دانشکده ادبیات استانبول شد و زبان و ادبیات آلمانی را به پایان رسانید. اولین شعرهایش را در مجله « دیریلیش » به چاپ رساند.
او در سال ۱۹۷۳ در« سارکلامیش » شروع به کارهای دولتی کرد و سال ۱۹۷۵ خدمت سربازی اش را هم به پایان رساند. سال ۱۹۷۶ در مجله «ماورا » شروع به فعالیت کرد. وی سال ۱۹۸۷ به علت ابتلا به بیماری سرطان در استانبول دار فانی را وداع گفت.
کتاب های شعرش عبارتند از :
نشانه های کودکی، هفت آدم زیبا، دامنه ها، ترس ها و درخواستها

Bir sehir kadar kalabalikti
Bazilarinin yalnizligi

گاهی
به اندازه یک شهر
شلوغ و پر ازدحام است
تنهایی بعضی ها…

Kanatlari varmis kalbin
Sevince ucar
Sevilmeyince gocermis

قلب
انگار بالهایی دارد
بال می گشاید همین که دوست می دارد
و کوچ می کند
زمانی که دوستش نمی دارند

برچسب ها

مطالب مشابه...

2 افکار در “چند شعر از جاهد ظریف اؤغلو ترجمه: سیناعباسی هولاسو”

  1. م کیوان گفت:

    بااحترام- قطعات زیبایی بود!

  2. م کیوان گفت:

    بااحترام- قطعات قشنگ زیبایی بود!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات