تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

یادی از بابک اباذری، شاعری که دیگر نیست/ احمد بیرانوند

یادی از بابک اباذری شاعری که دیگر نیست/ احمد بیرانوند

سیگار از آخرین پک
سرباز از آخرین تیر
دخترک از آخرین کبریت
همه از تمام شدن
می ترسیم

بابک اباذری
طهران مخوف

چند سال پیش به واسطه ی یکی از دوستان با هم آشنا شدیم. قبل ترها بدون این که همدیگر را دیده باشیم از سیر کارها و فعالیت های هم خبر داشتیم. دنیای مجازی این روزها به خیلی ها عادتت می دهد بدون آن که هیچ وقت در زندگیت نقشی بازی کنند یا در زندگی شان نقشی داشته باشی.
بهانه ی ملاقات وضعیت شعر جوان بود. انتشاراتش پر بود از آثار شاعران جوان که خیلی ها کار اولی بودند. البته بعضی شاعران خوب و مطرح هم در ابتدای راه با او همراه شده بودند. بابت شروع خوبش تبریک گفتم. پیرامون جایزه آوانگاردها و سایت صحبت کردیم. از فعالیت سایت و رویکردش خوشحال بود و از تجربیاتش توی سایت کندو می گفت… مجموعه شعرش را هدیه داد و من هم مجموعه نقدم را.
جایزه آوانگاردها بهانه ای شد که بیشتر از هم خبر داشته باشیم. بابک قرار بود آثار یکی از برگزیده ها را منتشر کند. خودش هم جزو داوران اولیه بود که در بررسی آثار کمک می کرد. اختتامیه جایزه که برگزار شد، خیلی دیر به مراسم رسید. پکر بود. احوالش را که گرفتم مردد بود. ذهنش جای دیگری بود…
دیگر ندیدمش. فقط خبرش را داشتم و حاشیه های نمایشگاه که…
تمام زندگی اش درگیر ادبیات بود و حاشیه هاش. این طور آدم هایی دیگر کم پیدا می شوند. بابک اباذری یکی از آن ها بود…

امیدوارم هر جا هست آرام باشد…

برچسب ها

مطالب مشابه...

3 افکار در “یادی از بابک اباذری، شاعری که دیگر نیست/ احمد بیرانوند”

 1. پیام صالحی فرد گفت:

  یادش گرامی و هنرش جاری…

 2. بی شک شاعران جانوردریایی اندوزندگی درجهان
  خاکی برای آن دسته سخت وطاقت فرساست وبابک
  اباذری تاب وتوان خشکی رانیاوردوبرای همیشه
  به دریاپیوست.روح اش شادبادوشعرش جاودان باد

 3. سید مصطفی جهانبخت گفت:

  یادش گرامی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات