تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

آرزوی سلامتی برای سیمین شعرها

آرزوی سلامتی برای سیمین شعرها

پسر سیمین بهبهانی گفت: وضعیت این شاعر که از چهارشنبه پیش (۱۵ مردادماه) تا کنون در کما به سر می‌برد، رو به بهبودی است، ضریب هوشیاری‌اش بالاتر رفته و چشمانش را باز کرده است.

علی بهبهانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت سیمین بهبهانی که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری است گفت: وضعیت ایشان در همان چارچوب و حالت قبلی است، اما دکترشان می‌گویند حال‌شان بهتر شده است. البته نمی‌شود گفت چنان خوب شده‌اند که به بخش منتقل شوند، اما ضریب هوشیاری‌شان بالاتر آمده و حال‌شان از این جهت رو به بهبودی است.

او افزود: ایشان چشمان‌شان را باز کرده‌اند و گاهی نگاه‌های هدفمندی نشان می‌دهند.

بیماری این شاعر به خاطر نارسایی ریوی و قلبی است که نارسایی ریوی بر قلبش تأثیر گذاشته است.

منبع خبر ایسنا

سایت آوانگاردها برای این بزرگ زن شعر معاصر آرزوی سلامتی می کند.

برچسب ها

مطالب مشابه...

4 افکار در “آرزوی سلامتی برای سیمین شعرها”

 1. فتی معطوفی(م کیوان) گفت:

  ((از سیمین بهبهانی:))
  زشب خستگان یاد کن شبی آرمیدی اکر
  سلامی هم ازما رسان به صبحی رسیدی اگر
  به حجت در این داوری زدوزخ نشان می دهم
  “به دعوی”زخوش باورز بهشت آفریدی اگر
  ________
  برای این زن شهیر، جنگجو وشاهد ادبیات پر خاطره سالهای ۲۰ تا۵۰ و… کشورمان ارزوی سلامتی میکنم؛ ودرخواست فراخوانی چامع، برای ادای دین ازهمه اهالی ادبیات
  (مودبانه)دارم؛ تا درخواست سلامتی وی را نیز”خاطره برانگیز”برگذارکنیم!… شبی زیبا داشته با شید. (م کیوان)

 2. فتی معطوفی(م کیوان) گفت:

  اصلاحی:به دعوی، زخوش باوری بهشت آفریدی اگر

 3. فتی معطوفی(م کیوان) گفت:

  با احترام- فوت این بانوی ۸۸ ساله، پر ارزش ومبارز ادبیات ایران(سیمین بهبهان) را به اهالی این سایت عمیقا تسلیت می گویم. کاشکی دوران جدیدی بوجود آمده وجامعه ایران بنواند فرزندان قدرتمند جدیدی را، ازدرون شعله های پنهان وواقعی خود، دراین حوزه تحویل نماید. زندگی این زن، درچندین دوره برجسته ایران توانست این تندیس گرانقیمت را بسازد. امیداست نسل جوان ایران تصمیم بگیرد به جنگ سختی های این دوران رفته وبه آن پشت نکند. م کیوان

 4. فتی معطوفی(م کیوان) گفت:

  با احترام- کاش این زن شهیر می توانست به ارزوی خویش درانتخاب ارامگاه ابدی خود، که کمترین خواسته انسانیست دست یافته ودر کنار همسر و…بخواب رود! اوارامگاه اشرافی نخواسته بود( ).
  اونیز رفت. درجدال وجنگی شبیه جامعه خودکه با زندگی خویش دارد…او دریک بیمارستان دانشگاهی دولتی به پایان راه رسید.
  به فرزندان و نزدیکان وی تسلیت می گوییم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات