تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

تشکیل انجمن ادبی ایران- ایتالیا

تشکیل انجمن ادبی ایران- ایتالیا

به منظور ارتباط بیشتر نخبگان، نویسندگان، شاعران، صاحب‌نظران ایران و ایتالیا و شناخت متقابل مردم دو کشور از تحولات ادبی معاصر، انجمن ادبی ایران و ایتالیا تشکیل شده است.

نخستین جلسه‌ این انجمن با حضور و همفکری جمعی از نویسندگان و مترجمان در روز شنبه (۲۷ شهریور ماه) در مرکز فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب تشکیل شد.

براساس تصمیم این انجمن به‌زودی نشریه‌ای دو زبانه برای انعکاس تحولات ادبی دو کشور به‌صورت مشترک منتشر خواهد شد. همچنین با توجه به این‌که در سال آینده که ایتالیا مهمان ویژه‌ نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است، مقرر شد برنامه‌های نوینی برای همکاری‌های مشترک ادبی طراحی و اجرا شود.

برچسب ها

مطالب مشابه...

0 افکار در “تشکیل انجمن ادبی ایران- ایتالیا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات