تبلیغات

کتاب روز


«احمد بیرانوند/نشر وزگار»


چاپ دوم کتاب شرح حاشیه با ویراست جدید در بازار نشر «شرح حاشیه» که از نقطه نظری جدیدتر، می توان آن را شرح مهم ترین جریان های شعری معاصر بعد از نیما تلقی کرد، کتابی است در خور تامل و تعمق، اثر شاعر و محقق جوان،احمد بیرانوند. اگر چه کتاب از دید مولف در ساختاری متشکل از شش فصل ارائه شده است(بررسی انواع نقد بعد از نیما،بررسی شعر نیما،شعر هوشنگ ایرانی، شعر موج نو ، شعر حجم وشعر گفتار)، اما به طور کلی می توان آن را پژوهشی موفق در سه حیطه ی نقد نظریه ها، اشعار و بیان و تحلیل مورد توجه قرار داد. بررسی مباحث نقد و تمرکز در سیر حرکت و پویایی آن در قلمرو ادبیات پسانیمایی بخشی از کتاب است که نشانگر توجه و تدقیق مولف در باب اصول و انواع نقد این دوره است که لازم و بایسته و به جا می نماید. بخش دوم بررسی اصلی ترین نظریه ها، مانیفست ها و تا حدودی نگرش های جریان های شعری اخیر و نظریات مختلف در باب آن هاست. در این بخش نیز مولف سعی کرده است بر اساس بیانیه ها نقل قول ها ی مستقیم و غیر مستقیم، مصاحبه ها و به طور کلی داده های مستقیم نظریه پردازی های هر جریان، به درک مستقیم و بلا واسطه ای دست یابد و تا حد امکان آن را دست نخورده و مونتاژ نشده ، به خواننده معرفی کند تا در نهایت بتواند در بخش سوم به بررسی تحلیل و نقد اشعار برجسته ی نمایندگان هر جریان شعری بپردازد.
آرشیو معرفی کتاب

ریچارد فورد جایزه ادبی شاهزاده آستوریاس را به خانه برد.

ریچارد فورد جایزه ادبی شاهزاده آستوریاس را به خانه برد.

مراسم بین المللی اعطای جوایز پرنسس آستوریاس اسپانیا به سنت هر ساله با حضور پادشاه و ملکه این کشور در آمفی تئاتر کامپوآمور شهر آبیه دو، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، در این مراسم که عصر جمعه ۳۰ مهر (۲۱ اکتبر) برگزار شد، شخصیت‌های منتخب در هشت رشته مختلف، جوایز خود را دریافت کردند. این جوایز شامل ۵۰ هزار یورو وجه نقد، یک دیپلم افتخار و تندیس خوان میرو، هنرمند مشهور اسپانیایی و نماد این مراسم بود.

جایزه پرنسس آستوریاس به افراد یا نهادهایی از سراسر جهان اعطا می‌شود که دستاوردهای برجسته‌ای در رشته‌های هشتگانه در راه خدمت به بشریت داشته‌اند. هدف از اعطای این جوایز، کمک به ترویج ارزش‌های علمی و فرهنگی و انسانی در جهان است.

 

برچسب ها

مطالب مشابه...

يك ديدگاه “ریچارد فورد جایزه ادبی شاهزاده آستوریاس را به خانه برد.”

  1. م کیوان گفت:

    درود از انتشار____م کیوان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

تبلیغات

بایگانی

تبلیغات