تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

ریچارد فورد جایزه ادبی شاهزاده آستوریاس را به خانه برد.

ریچارد فورد جایزه ادبی شاهزاده آستوریاس را به خانه برد.

مراسم بین المللی اعطای جوایز پرنسس آستوریاس اسپانیا به سنت هر ساله با حضور پادشاه و ملکه این کشور در آمفی تئاتر کامپوآمور شهر آبیه دو، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، در این مراسم که عصر جمعه ۳۰ مهر (۲۱ اکتبر) برگزار شد، شخصیت‌های منتخب در هشت رشته مختلف، جوایز خود را دریافت کردند. این جوایز شامل ۵۰ هزار یورو وجه نقد، یک دیپلم افتخار و تندیس خوان میرو، هنرمند مشهور اسپانیایی و نماد این مراسم بود.

جایزه پرنسس آستوریاس به افراد یا نهادهایی از سراسر جهان اعطا می‌شود که دستاوردهای برجسته‌ای در رشته‌های هشتگانه در راه خدمت به بشریت داشته‌اند. هدف از اعطای این جوایز، کمک به ترویج ارزش‌های علمی و فرهنگی و انسانی در جهان است.

 

برچسب ها

مطالب مشابه...

يك ديدگاه “ریچارد فورد جایزه ادبی شاهزاده آستوریاس را به خانه برد.”

  1. م کیوان گفت:

    درود از انتشار____م کیوان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات