تبلیغات

کتاب روز


«احمد بیرانوند/نشر وزگار»


چاپ دوم کتاب شرح حاشیه با ویراست جدید در بازار نشر «شرح حاشیه» که از نقطه نظری جدیدتر، می توان آن را شرح مهم ترین جریان های شعری معاصر بعد از نیما تلقی کرد، کتابی است در خور تامل و تعمق، اثر شاعر و محقق جوان،احمد بیرانوند. اگر چه کتاب از دید مولف در ساختاری متشکل از شش فصل ارائه شده است(بررسی انواع نقد بعد از نیما،بررسی شعر نیما،شعر هوشنگ ایرانی، شعر موج نو ، شعر حجم وشعر گفتار)، اما به طور کلی می توان آن را پژوهشی موفق در سه حیطه ی نقد نظریه ها، اشعار و بیان و تحلیل مورد توجه قرار داد. بررسی مباحث نقد و تمرکز در سیر حرکت و پویایی آن در قلمرو ادبیات پسانیمایی بخشی از کتاب است که نشانگر توجه و تدقیق مولف در باب اصول و انواع نقد این دوره است که لازم و بایسته و به جا می نماید. بخش دوم بررسی اصلی ترین نظریه ها، مانیفست ها و تا حدودی نگرش های جریان های شعری اخیر و نظریات مختلف در باب آن هاست. در این بخش نیز مولف سعی کرده است بر اساس بیانیه ها نقل قول ها ی مستقیم و غیر مستقیم، مصاحبه ها و به طور کلی داده های مستقیم نظریه پردازی های هر جریان، به درک مستقیم و بلا واسطه ای دست یابد و تا حد امکان آن را دست نخورده و مونتاژ نشده ، به خواننده معرفی کند تا در نهایت بتواند در بخش سوم به بررسی تحلیل و نقد اشعار برجسته ی نمایندگان هر جریان شعری بپردازد.
آرشیو معرفی کتاب

ماهتیسا طولابی، نوجوان خرم آبادی شاهزاده سرزمین قصه ها شد

دبیرخانه ششمین دوره مسابقه داستان‌نویسی شازده کوچولو با اعلام کرد: بر اساس رای داوران، ماهتیسا طولابی با داستان “تاجی برای کبوترها” نفر اول این دوره از مسابقه شد و عنوان شاهزاده سرزمین قصه‌ها را به خودش اختصاص داد.

همچنین امیرمحمد خالقی‌راد ۱۲ساله از تهران با داستان “سرزمین شغل‌زادگان”، و نازگل صمدی کوچکسرایی ۱۴ساله از تهران با داستان “شیرینی‌فروشی چشمه” به ترتیب عنوان دوم و سوم این دوره از مسابقه را به دست آوردند.

ریحانه صفری ۱۵ساله از ورامین با داستان “کلاس‌های جادوگری این ور شهر”، فاطمه سادات میرباقری ۱۱ساله از تهران با داستان “سوال من”،  و فاطمه تبریزی ۱۵ساله از تهران با داستان “ارکستر ارواح” نیز به ترتیب حائز رتبه‌های چهارم تا ششم این دوره از مسابقه شده‌اند.

گفتنی است هر سال همزمان با ﻫﺸﺘﻢ ﺗﯿﺮﻣﺎﻩ (ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺑﺎ ۲۹ ﮊﻭﺋﻦ)، ﺳﺎﻟﺮﻭﺯ ﺗﻮﻟﺪ “ﺁﻧﺘﻮﺍﻥ ﺩﻭﺳﻨﺖ ﺍﮔﺰﻭﭘﺮﯼ” ﺧﺎﻟﻖ ﺷﺎﺯﺩﻩ ﮐﻮﭼﻮﻟﻮ فراخوان مسابقه‌ی داستان‌نویسی شازده کوچولو ویژه‌ی کودکان و نوجوانان نویسنده‌ی زیر پانزده سال منتشر می‌شود.photo_%d8%b4%d8%a7%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%b3%d8%b1%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86-%d9%82%d8%b5%d9%87_09-19-45

 

مطالب مشابه...

0 افکار در “ماهتیسا طولابی، نوجوان خرم آبادی شاهزاده سرزمین قصه ها شد”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

تبلیغات

بایگانی‌ها

تبلیغات

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0