تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

ماهتیسا طولابی، نوجوان خرم آبادی شاهزاده سرزمین قصه ها شد

دبیرخانه ششمین دوره مسابقه داستان‌نویسی شازده کوچولو با اعلام کرد: بر اساس رای داوران، ماهتیسا طولابی با داستان “تاجی برای کبوترها” نفر اول این دوره از مسابقه شد و عنوان شاهزاده سرزمین قصه‌ها را به خودش اختصاص داد.

همچنین امیرمحمد خالقی‌راد ۱۲ساله از تهران با داستان “سرزمین شغل‌زادگان”، و نازگل صمدی کوچکسرایی ۱۴ساله از تهران با داستان “شیرینی‌فروشی چشمه” به ترتیب عنوان دوم و سوم این دوره از مسابقه را به دست آوردند.

ریحانه صفری ۱۵ساله از ورامین با داستان “کلاس‌های جادوگری این ور شهر”، فاطمه سادات میرباقری ۱۱ساله از تهران با داستان “سوال من”،  و فاطمه تبریزی ۱۵ساله از تهران با داستان “ارکستر ارواح” نیز به ترتیب حائز رتبه‌های چهارم تا ششم این دوره از مسابقه شده‌اند.

گفتنی است هر سال همزمان با ﻫﺸﺘﻢ ﺗﯿﺮﻣﺎﻩ (ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺑﺎ ۲۹ ﮊﻭﺋﻦ)، ﺳﺎﻟﺮﻭﺯ ﺗﻮﻟﺪ “ﺁﻧﺘﻮﺍﻥ ﺩﻭﺳﻨﺖ ﺍﮔﺰﻭﭘﺮﯼ” ﺧﺎﻟﻖ ﺷﺎﺯﺩﻩ ﮐﻮﭼﻮﻟﻮ فراخوان مسابقه‌ی داستان‌نویسی شازده کوچولو ویژه‌ی کودکان و نوجوانان نویسنده‌ی زیر پانزده سال منتشر می‌شود.photo_%d8%b4%d8%a7%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%b3%d8%b1%d8%b2%d9%85%db%8c%d9%86-%d9%82%d8%b5%d9%87_09-19-45

 

مطالب مشابه...

0 افکار در “ماهتیسا طولابی، نوجوان خرم آبادی شاهزاده سرزمین قصه ها شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات