تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

معرفی مجموعه متفاوت «چند تنی از بینامتنیت یا پاعکس‌نوشت»

معرفی کتاب : چند تنی از بینامتنیت یا پاعکس‌نوشت ata

مولف: شهاب عطایی

عکی از: مریم شهابی 

انتشارات افراز

تیراژ: ۱۱۰۰

 

در این کتاب که شامل شعر،داستان مینیمال ،عکس و پانوشتهای فلسفی می باشد سه رسانه بر حول یک سوژه یا ابژه می گردند و باهم وارد مکالمه می شوند.

مکالمه و ارتباط بینا رسانه ایی قابلیتی را برای ایجاد یک اثر چند مولفی فراهم می آورد تا جایی که مخاطبان درچاپهای بعدی این کتاب با ثبت تاویل خود می توانند از مولفان این مجموعه باشند.

  به تعبیر  عباس معروفی آنچه در این کتاب می خوانم و می بینم حساب نیست ،آنچه در لابلای سطور می خوانم و در عکس ها می بینم حساب است یعنی آنچه بیان نشده بیشتراز کلمه ها و عکس ها سخن می گویند و آنچه بیان نشده را مخاطب بیان خواهد کرد .

برای ارائه نظرات و چگونگی مشارکت در این خصوص می توانید با مولف تماس حاصل فرمائید

pa_axnevesht @yahoo.com

۰۹۱۲۲۰۱۹۰۶۸

 

دو نمونه از این مجموعه:

مطالب مشابه...

يك ديدگاه “معرفی مجموعه متفاوت «چند تنی از بینامتنیت یا پاعکس‌نوشت»”

  1. راضیه گفت:

    به نظرم تجربه جدید و خلاقانه ای است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات