تبلیغات

کتاب روز


«احمد بیرانوند/نشر وزگار»


چاپ دوم کتاب شرح حاشیه با ویراست جدید در بازار نشر «شرح حاشیه» که از نقطه نظری جدیدتر، می توان آن را شرح مهم ترین جریان های شعری معاصر بعد از نیما تلقی کرد، کتابی است در خور تامل و تعمق، اثر شاعر و محقق جوان،احمد بیرانوند. اگر چه کتاب از دید مولف در ساختاری متشکل از شش فصل ارائه شده است(بررسی انواع نقد بعد از نیما،بررسی شعر نیما،شعر هوشنگ ایرانی، شعر موج نو ، شعر حجم وشعر گفتار)، اما به طور کلی می توان آن را پژوهشی موفق در سه حیطه ی نقد نظریه ها، اشعار و بیان و تحلیل مورد توجه قرار داد. بررسی مباحث نقد و تمرکز در سیر حرکت و پویایی آن در قلمرو ادبیات پسانیمایی بخشی از کتاب است که نشانگر توجه و تدقیق مولف در باب اصول و انواع نقد این دوره است که لازم و بایسته و به جا می نماید. بخش دوم بررسی اصلی ترین نظریه ها، مانیفست ها و تا حدودی نگرش های جریان های شعری اخیر و نظریات مختلف در باب آن هاست. در این بخش نیز مولف سعی کرده است بر اساس بیانیه ها نقل قول ها ی مستقیم و غیر مستقیم، مصاحبه ها و به طور کلی داده های مستقیم نظریه پردازی های هر جریان، به درک مستقیم و بلا واسطه ای دست یابد و تا حد امکان آن را دست نخورده و مونتاژ نشده ، به خواننده معرفی کند تا در نهایت بتواند در بخش سوم به بررسی تحلیل و نقد اشعار برجسته ی نمایندگان هر جریان شعری بپردازد.
آرشیو معرفی کتاب

معرفی مجموعه متفاوت «چند تنی از بینامتنیت یا پاعکس‌نوشت»

معرفی کتاب : چند تنی از بینامتنیت یا پاعکس‌نوشت ata

مولف: شهاب عطایی

عکی از: مریم شهابی 

انتشارات افراز

تیراژ: ۱۱۰۰

 

در این کتاب که شامل شعر،داستان مینیمال ،عکس و پانوشتهای فلسفی می باشد سه رسانه بر حول یک سوژه یا ابژه می گردند و باهم وارد مکالمه می شوند.

مکالمه و ارتباط بینا رسانه ایی قابلیتی را برای ایجاد یک اثر چند مولفی فراهم می آورد تا جایی که مخاطبان درچاپهای بعدی این کتاب با ثبت تاویل خود می توانند از مولفان این مجموعه باشند.

  به تعبیر  عباس معروفی آنچه در این کتاب می خوانم و می بینم حساب نیست ،آنچه در لابلای سطور می خوانم و در عکس ها می بینم حساب است یعنی آنچه بیان نشده بیشتراز کلمه ها و عکس ها سخن می گویند و آنچه بیان نشده را مخاطب بیان خواهد کرد .

برای ارائه نظرات و چگونگی مشارکت در این خصوص می توانید با مولف تماس حاصل فرمائید

pa_axnevesht @yahoo.com

۰۹۱۲۲۰۱۹۰۶۸

 

دو نمونه از این مجموعه:

مطالب مشابه...

يك ديدگاه “معرفی مجموعه متفاوت «چند تنی از بینامتنیت یا پاعکس‌نوشت»”

  1. راضیه گفت:

    به نظرم تجربه جدید و خلاقانه ای است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

تبلیغات

بایگانی‌ها

تبلیغات

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0