تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

معرفی نامزدهای جایزه «دیلن توماس»

اسامی ۱۲ نویسنده راه‌یافته به مرحله نخست جایزه ادبی «دیلن توماس» اعلام شد.

«بوک‌سلر» نوشت: جایزه «دیلن توماس» که به عنوان یکی از گران‌ترین جوایز کتاب جهان شناخته می‌شود و به نویسندگان ۳۹ سال به پایین تعلق می‌گیرد، اسامی ۱۲ نامزد مرحله نخست این دوره را اعلام کرد.

در میان نامزدها شش رمان، چهار مجموعه داستان کوتاه و دو مجموعه شعر به چشم می‌خورد. از شش رمان برگزیده، سه جلد رمان اول نویسنده‌های تازه‌کار محسوب می‌شوند که «کبوتر» نوشته «نورث والیان»، «سرزمین‌های بیرونی» به قلم «هانا کولر» و «داستان یک ازدواج کوتاه» رمانی از «آنوک آرودپراگاسام» هستند.

در میان این نامزدها، «سارا پری» ‌نویسنده رمان «مار اِسکس» دیده می‌شود که با سومین رمان «جاناتان سفرن فوئر» یعنی «من اینجا هستم»، رقابت می‌کند. ششمین رمان نامزد شده نیز «به خانه رفتن» نوشته «یا قیاسی» نویسنده آمریکایی – غنایی است.

«هلن اویه‌یمی» با کتاب «چیزی که مال تو نیست، مال تو نیست» و «بنجامین هین» با «هنرمند چاق و داستان‌های دیگر» به نمایندگی از داستان‌نویسان، در این فهرست حضور پیدا کردند.

چهار مجموعه شعری که نامزد این دوره جایزه «دیلن توماس» شده‌اند نیز سروده‌های «لوک کنارد»، «سیونا مک‌فارلین»، «سافیا سینکلر» و «کالان وینک» هستند.

جایزه «دیلن توماس» که توسط دانشگاه «سوانسی» بنیان‌گذاری شده، از سال ۲۰۰۶ به عنوان یکی از گران‌ترین جوایز کتاب جهان شناخته می‌شود. این جایزه به آثار چاپ‌شده به زبان انگلیسی از نویسندگان نوقلم زیر ۴۰ سال تعلق می‌گیرد و گونه‌های ادبی رمان، شعر و نمایشنامه را دربرمی‌گیرد. توماس که در سن ۳۹ سالگی درگذشت اکثر کارهایش را از ۲۰ تا ۳۰ سالگی به نگارش درآورد.

photo_2017-02-19_09-10-56دیلن توماس

مطالب مشابه...

0 افکار در “معرفی نامزدهای جایزه «دیلن توماس»”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات