تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

چهره پنهان حرف و یدالله رویایی

چهره پنهان حرف

نویسنده : یداله رویایی

چاپ : اول ۱۳۹۱

نشر: نگاه

 —————-

images

کتاب چهره پنهان حرف از آخرین آثار منثور رویایی است که شامل یادداشت ها و مقالات در حیطه ی اندیشه و شعر شاعر می باشد.

از ویژه گی های خاص این یادداشت ها ، ذهن سیال رویایی است که در زمان و مکان شعر به دنبال غیبت عناصر می گردد.عناصری که حواس خواننده رابه انتظار در زمان غیبت فرا می خواند. او در این متن ها هم از تجربه ی شخصی می گوید و هم از  هویت جمعی و از این فردیت به جمعیت همه چیز می رسدبه چیزی که همه جای  شعرند.این  تجربه ها که مرز زبان را میان شعر و نثر در  می نوردند (مرز زبان شعر و نثر /احمد بیرانوند /سایت لیلا صادقی ) تا همیشه شاهد بلوغ زبان در آثار وی باشیم.

قسمتی از متن کتاب:

« چیزهایی که به شعر مربوط می شوند مربوط به مردم نمی شوند.حداقل آن چیز هایی که شعر باید از آن حرف بزند چیزهایی نیستند که مردم از آن حرف می زنند.این همان فرقی ست که باید بر سر آن تامل کنیم چون همیشه وقتی با چیزی فرق می کنیم یعنی در چیزی با او مشترک هستیم پس چرا آن چه ما به راحتی می نویسیم مردم به راحتی نمی فهمند؟!»

رضا بهادر

برچسب ها

مطالب مشابه...

0 افکار در “چهره پنهان حرف و یدالله رویایی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات