تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

کتاب « کارگاه ایده‌پردازی داستان»

کتاب « کارگاه ایده‌پردازی داستان» منتشر شد.

عنوان: کارگاه ایده‌پردازی داستان

مولف: کرم‌رضا تاج‌مهر

نشر: خرم‌آباد: سیفا، ۱۳۹۱

تعداد صفحه: ۲۵۷

یادداشت: کتاب حاضر گزارش کارگاهی است که تابستان ۸۷ برای اولین بار با نام “کارگاه ایده‌پردازی داستانی” در کانون نویسندگان لرستان برگزار گردید.

صفحه‌آرا: هومن کاکاوند

طراح جلد: اتابک احمدی

چاپ اول: زمستان ۱۳۹۱

شمارگان: ۱۰۰۰ نسخه

قیمت: ۷۵۰۰ تومان

این اثر با حمایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به چاپ رسیده است

——————

کارگاه ایده‌پردازی داستان

دومین کتاب کرم‌رضا تاج‌مهر نویسنده‌ی لرستانی با عنوان «کارگاه ایده‌پردازی داستان» در حوزه‌ی آموزش داستان‌نویسی توسط نشر «سیفا» منتشر شد.

این کتاب در واقع گزارش کارگاهی است که تابستان ۸۷ با عنوان «کارگاه نوین ایده‌پردازی داستان» در کانون نویسندگان لرستان برگزار شد و  که از نظر نویسنده از خروجی خوبی هم برخوردار بود.

وی با تأکید بر این‌که در زمینه‌ی منابع آموزش داستان‌نویسی در کشور علی‌رغم تنوعی که وجود دارد کمبودهای فراوانی هست، اظهار داشت: متأسفانه منابعی که از طرفی جنبه‌ی عملی و کارگاهی داشته باشند و از طرف دیگر بر اساس تجربیات ملموس و تجربه‌شده‌ی یک داستان‌نویس نوشته شده باشند، وجود ندارد و ساختار همه‌ی کتاب‌های آموزشی یکسان است و همین باعث شد به فکر نوشتن و تدوین کتاب‌هایی در این زمینه بیفتم.

«کارگاه ایده‌پردازی داستان» دارای محتوای کاملاً تجربه‌شده‌ای است که در زمینه‌ی ایده‌پردازی داستان و حتی فیلم‌نامه می‌تواند برای هنرجویان و علاقمندان بسیار مفید و آموزنده باشد.

این مدرس داستان‌نویسی به اثر دیگری در همین زمینه اشاره و تصریح کرد: حاصل بیش از یک دهه تدریس داستان‌نویسی و برگزاری کارگاه‌های مختلف در این حوزه را در کتابی با عنوان «از جرقه تا آتش؛ از ایده تا داستان» جمع‌آوری کرده‌ام که شامل ۵۰ نکته‌ی آموزشی است که در کتاب‌های دیگر آموزش داستان به آن‌ها اشاره‌ای نشده و از این نظر کاملاً ابتکاری و البته بر اساس تجربیات شخصی است.

گفتنی است اواخر سال گذشته اولین مجموعه‌داستان این نویسنده‌ی لرستانی با عنوان «سمفونی قورباغه‌ها» توسط نشر قطره منتشر شد.

 

مطالب مشابه...

0 افکار در “کتاب « کارگاه ایده‌پردازی داستان»”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات