تبلیغات

کتاب روز


«جنگل آدم‌ها»


«جنگل آدم‌ها» و «شرح حاشیه» در نمایشگاه کتاب احمد بیرانوند از عرضه دو کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط نشر روزگار خبر داد. به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، به گفته او، مجموعه داستان «جنگل آدم‌ها» یکی از این کتاب‌هاست. این کتاب حاصل تلاش جمعی از نویسندگان است که به صورت کارگاهی، در داستان‌هایشان اقدام به خلق دنیای حیوانات با گرایش‌های انسانی کرده‌اند. در این فضای به ظاهر تمثیلی حیوانات با بهره‌گیری از مظاهر تمدن در آثار حضور دارند. آن‌ها به دنبال تلاش‌های مدنی و شکل دادن به جامعه از هم گسیخته خود هستند. او افزود: نویسندگان این کارگاه با تدریس من به مدت چند سال است در موضوعات مختلف به پروژه‌های خلاقه می‌پردازند. همچنین چاپ دوم کتاب «شرح حاشیه» با ویرایش جدید و اصلاحات و اضافات وارد بازار نشر خواهد شد. این کتاب به تحلیل جریان‌های شعری پس از نیما می‌پردازد و نقد بعد از نیما را هم مورد بررسی قرار می‌دهد. شعر هوشنگ ایرانی، موج نو، شعر حجم و شعر گفتار از فصل‌های محوری این کتاب هستند.
آرشیو معرفی کتاب

یک شعر از قربان بهاری

قربان بهاری  ۱۳۶۱  ماکو

 

چاپ شده: توصیف ساده لبخند و سکوت-۱۳۸۸ گوهرشاد

آماده چاپ: اتفاق روی پل –فصل پنجم

۲۸متر

بیست و هشت متر بالاتر از زمین

پشت پنجره

غبطه می خورد

به حال مردی که زیر برف

رز می فروشد

                 زن

 

خواب می بیند

کاش

بیست و هشت متر پایین تر

پشت چراغ

رز می فروخت زن

                         مرد

 

خیس خیس خسته

داشت زیربرف

رز می فروخت

                   زن

 

 

مطالب مشابه...

0 افکار در “یک شعر از قربان بهاری”

  1. شعرپریسکه گفت:

    سلام
    به تازگی یک قالب جدید شعرکوتاه فارسی توسط تعدادزیادی ازشعرا واساتید دانشگاه ادبیات فارسی ایجادشده که با استقبال فراوان دربین شعرای کشور وحتی برخی همسایگان فارسی زبان روبه رو شده است .
    این شعر به ثبت رسمی رسیده وهم اکنون بیش ازچند هزار نفر به صورت مستمر به سرایش این نوع شعر مشغول هستند .مهمترین اقدام صورت گرفته تنظیم فصلها -آزادی محتوا-بسترسازی جهت ورود تفکرات ایرانی در شعرکوتاه می باشد .این نوع شعر پریسکه نام دارد وجهت اطلاع بیشتر به وبلاگ رسمی(انجمن پریسکه سرایان ایران)ویا ویکی پدیا وخبرگذاریهای معتبر کشور مراجعه نمایید.
    هرهفته سه شنبه شب ها به مدت ۱۵ شب شبکه جهانی صدای آشنا برنامه پرنیان جهت ایرانیان خارج ازکشور وفارسی زبانان سراسر دنیا به معرفی این قالب نو ظهور می پردازد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرشیو سایت

بایگانی

تبلیغات