آخرین اخبار و یادداشت ها
کد خبر : 2784
یکشنبه - 3 آذر 1392 - 21:57

مجید فروتن درگذشت

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مجید فروتن، از شاعران مدرن دهه ۴۰، شاعر نوپرداز بختیاری و از پایه‌گذاران جریان‌های ادبی «شعر دیگر» و «موج ناب»، بامداد روز دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه در ۶۷ سالگی در منزل شخصی خود در شهرستان فارسان در استان چهارمحال بختیاری درگذشت.

وی متولد سال ۱۳۲۵ در منطقه بختیاری بود که شعرهای او در سه دهه بازتاب‌های فراوانی در بین منتقدان داشت. از او کتابی با عنوان «صدای دیگر» از سوی انتشارات «مرید» در استان چهارمحال و بختیاری چاپ و منتشر شد که متاسفانه از نگاه‌ها دور ماند. فروتن در سال‌های اخیر گوشه‌نشینی را برای خود برگزید و کم‌تر در انجمن‌های ادبی حضور می‌یافت.

به گزارش خبرگزاری  ایرنا، مجید فروتن و علی اخگر فارسانی دو شاعر فقید جریان نوگرای ادبیات ایران بودند که در شهرستان فارسان سکونت داشتند. اخگر نیز چند سال پیش بر اثر سانحه تصادف درگذشت.

بر اساس گزارش‌ها، هر چند مجید فروتن هم‌چون دیگر شاعر درخشان شعر جنوب، هوشنگ چالنگی، تا مدت‌ها از انتشار کتاب سر باز زد، اما منتقدان هم‌واره به نقش حضور آنها و نیز آموزه‌های تئوریک آن‌ها واقف و معترف بوده‌اند. مجید فروتن خود نیز در مصاحبه‌ای به چگونگی این حضور و نحوه انتقال این آموزه‌ها به کانون‌های شعری جنوب اشاره دارد و معتقد بود که خانه‌تکانی در شعر امروز و حرکت‌های غیرنیمایی با شعر آنان آغاز شده است