آخرین اخبار و یادداشت ها
کد خبر : 3744
پنجشنبه - 30 مرداد 1393 - 08:29

فراخوان انتخاب ۵۰ شعر عاشقانه ی ایرانی از ۵۰ شاعر در ۵۰ سال اخیر (غیر کلاسیک )

 انتخاب ۵۰ شعر عاشقانه ی  ایرانی  از ۵۰ شاعر در ۵۰ سال اخیر (غیر کلاسیک )

توجه: سایت آوانگاردها تنها منتشر کننده خبر فراخوان است و در برگزاری یا اجرای آن، هیچ گونه مسئولیت یا دخالتی ندارد.

در نظر است که ۵۰ شعر عاشقانه ی( غیر کلاسیک ) از ۵۰ شاعر در ۵۰ سال اخیر انتخاب و به شش زبان دنیا ترجمه شود. این مجموعه شش مجلد خواهد بود فارسی انگلیسی –  مترجم نسرین یوسفی -فارسی اسپانیائی , مترجم علی نوروز پور فارسی به روسی , فارسی به عربی , فارسی به اذری , فارسی به ترکی استانبولی , مترجم بهروز عرب زاده . این مجلد ها تابلوئی از شعر معاصر ایران برای بیش از ۵ میلیارد مخاطب خواهد بود . این مجلد ها توسط  یکی از انتشارات  قدرتمند داخلی یا خارج از کشور منتشر خواهد  شد  که در حوزه ی همان زبان ها توزیع و بفروش خواهد رسید و هم زمان در شبکه ی فروش آمازون و پس از مشخص شدن سایت مربوطه pdf آن نیز در تمام جهان قابل خرید خواهد بود . تمام حقوق مادی این اثار جهت کمک به کودکان کار و کودکان اسیب دیده از جنگ به سازمان جهانی یونیسیف اهدا خواهد شد /

پدید آورنده ی این اثر اساتیدی خواهند بود که در کار انتخاب این ۵۰ اثر مشارکت داشته اند . در ابتدای مجلد ها از تمام افرادی که در به ثمر رسیدن این هدف ملی و بی سابقه همیاری و همفکری و کمک کرده اند با ذکر نام شان قدر دانی خواهد شد

( اسامی برخی از هئیت انتخاب که سعی شده است ازاکثر دیدگاه ها حضور داشته باشند بدین شرح است : دکتر فرامرز سلیمانی دکتر اسماعیل یورد شاهیان دکتر بهزاد خواجات منصور خورشیدی , کوروش همه خانی , یزدان سلحشور , هادی خوانساری ,  سپیده جدیری , مانا آقائی , ری را عباسی )

 

در فاز یک این پروژه تنها اثار غیر کلاسیک از جمله شعر سپید , شعر آزاد, شعر حجم شعر نیمائی و شعر …. حق حضور دارند .

این اشعار می توانند کاری از بزرگان شعر ۵۰ سال اخیر باشند یا شعر ارسالی دوستان . هدف رسیدن به ۵۰ اثر برتر در این ۵۰ سال است بدون آنکه نام ها و القاب و شخصیت ها و نفوذ افراد در انتخاب نقشی داشته باشد .

 منتخبی از اشعار ارسالی شاعرانی که نتوانسته اند در مجموعه ی ۵۰ اثر حضور یابند در مجلدی جدا گانه به دو زبان ترجمه و منتشر خواهد شد .

از هر شاعر تنها یک اثر انتخاب خواهد شد اما شاعران می توانند چند نمونه از اشعار خود را ارسال کنند

اثار ارسالی حتما  باید در فایل ورد و با ذکر منبع و ماخذ و ذکر ایمیل و مشخصات فرستنده  باشد تا در پروسه ی انتخاب قرار  داده شود .  

اخرین فرصت ارسال اثار ۳۰ – ۸  – ۱۳۹۳ خواهد بود

اثار را لطفا  به ادرس ۵۰year50poetry@gmail.com ارسال بفرمائید

از تمام دوستان , اساتید , شاعران و هنرمندانی که با انتشار این فراخوان در سایت ها و مجلات و روزنامه های ادبی ما را در انتخاب بهترین اثار کمک می نمایند نهایت تقدیر و تشکر را داریم .

               طراح و مجری پروژه ی ۵۰ شعر (غیر کلاسیک ) ۵۰ شاعر در ۵۰ سال

                                       و ترجمه به شش زبان

                                         بهروز عرب زاده