آخرین اخبار و یادداشت ها
کد خبر : 6087
یکشنبه - 1 اسفند 1395 - 10:20

«ریموند بریگز» جایزه «بوک تراست» را برای یک عمر دستاورد ادبی دریافت می‌کند

نویسنده کتاب «آدم برفی» برای یک عمر دستاورد ادبی جایزه مؤسسه «بوک تراست» را دریافت می‌کند. وی دریافت این جایزه را افتخار بزرگی برای خود دانست.

به گزارش گاردین- مؤسسه خیریه کتاب کودکان «بوک تراست» جایزه یک عمر دستاورد ادبی را به «ریموند بریگز»، نویسنده کتاب «آدم برفی» اهدا می‌کند.

«بریگز» حدود ۴۰ سال است در دنیای ادبیات فعالیت می‌کند و داستان‌های تصویری بسیاری به نگارش درآورده است که مخاطب آنان علاوه بر کودکان بزرگسالان نیز هستند. این نویسنده که اعلام کرد از مراسم کریسمس متنفر است کتاب «آدم برفی» را برای انتقاد از مراسم کریسمس به نگارش درآورد. خود وی درباره دریافت این جایزه می‌گوید: « برای من دریافت این جایزه افتخار بزرگی است و بسیار خوشحالم که توانستم تأثیری بر دیگران بگذارم.»

«دایانا جرالد»، مدیر این مؤسسه در این باره گفت: «ریموند تأثیر عمیقی بر کودکان و بزرگسالان گذاشت و شایستگی دریافت این جایزه را دارد. «سامی چاکراباتی»، یکی از دیگر از اعضای هیئت داوران این دوره گفت: «استعداد «بریگز» نشان از ارزش‌های او دارد و موضوعاتی که برای کتاب‌هایش انتخاب می‌کند چالش‌های زندگی معاصر را به یاد خواننده می‌اندازد.»

این جایزه اولین بار در سال ۲۰۱۵ برگزار شد و جایزه اولین دوره آن به «شرلی هیوز»، نویسنده کتاب «Dogger» و مجموعه «آلفی» رسید. در سال ۲۰۱۶ و دور دوم برگزاری جایزه یک عمر دستاورد هنری به «جودیث کر»، نویسنده کتابی «ببری که برای خوردن چای به آنان پیوست» رسید.

photo_2017-02-19بریگز_09-09-06