رفتن به بالا
 • پنجشنبه - 7 شهریور 1392 - 18:05
 • کد خبر : ۲۳۸۲
 • چاپ خبر : اطلاعیه شماره ۷

اطلاعیه شماره ۷

به اطلاع  تمام مخاطبان و شرکت کنندگان جایزه ادبی آوانگارد می رساند:

۱- اشعار افراد راه یافته به مرحله نهایی الزاما  هم جهت  و مورد تایید سایت ادبی آوانگارها نمی باشد و ممکن است  که با افق  های زبانی و ساختاری مدنظر سایت فاصله داشته باشند.

۲- جایزه ادبی ملاک برتری هیچ شاعری در طول تاریخ  ادبیات نبوده است.

۳- همه می دانیم بسیارند شاعرانی که سالها آثار خلاقه و بزرگی پدید آورده و در هیچ جشنواره و یا جایزه ادبی  مورد تقدیر قرار نگرفته اند.

۴- این جایزه بهانه ای برای  دراز کردن دست دوستی شاعران با شاعران و نیز بهانه ای برای پیوند ادیبان و هنرمندان فارسی زبان می باشد لذا  امید است که تمام اهل هنر و ادبیات اشارت نهایی جایزه ادبی را که چیزی جز گشودن پنجره های  نو نیست دریابند.

با احترام

مدیریت سایت

به اطلاع  تمام مخاطبان و شرکت کنندگان جایزه ادبی آوانگارد می رساند:

۱- اشعار افراد راه یافته به مرحله نهایی الزاما  هم جهت  و مورد تایید سایت ادبی آوانگارها نمی باشد و ممکن است  که با افق  های زبانی و ساختاری مدنظر سایت فاصله داشته باشند.

۲- جایزه ادبی ملاک برتری هیچ شاعری در طول تاریخ  ادبیات نبوده است.

۳- همه می دانیم بسیارند شاعرانی که سالها آثار خلاقه و بزرگی پدید آورده و در هیچ جشنواره و یا جایزه ادبی  مورد تقدیر قرار نگرفته اند.

۴- این جایزه بهانه ای برای  دراز کردن دست دوستی شاعران با شاعران و نیز بهانه ای برای پیوند ادیبان و هنرمندان فارسی زبان می باشد لذا  امید است که تمام اهل هنر و ادبیات اشارت نهایی جایزه ادبی را که چیزی جز گشودن پنجره های  نو نیست دریابند.

با احترام

مدیریت سایت

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


۲۰ دیدگاه برای “اطلاعیه شماره ۷”

 • پارتی بازیه همیشه. همه مسابقات هم همینه کاریش نمی شه کرد.اصلا گله ای به شما نیست. فقط باید از ایران رفت…

  • دوست عزیز سلام
   لطفا حرف رفتن را نزدید با هر اتفاق ساده که نمی شود رها کردو رفت. پارتی بازی که جز جدانشدنی زندگی ما است و من منظورم اینجا نیست اما سال بعد م هست.
   پایدارباشید.

 • خسته نباشید
  همیشه نمی شود همه را راضی کرد دوستان
  مهم زحمتی ست که می کشید
  شاعری که ادامه فعالیت هنری اش را منوط به بردن جایزه بداند اشکال از خود اوست نه شما و جایزه شما
  دستتان را می فشارم
  پیروز و موفق باشید
  تا بعد

 • سپاس از لطف و مهر شما فرید عزیز
  مانا باشید

 • با تبریک صمیمانه به دوستان عزیزم که به مرحله نهایی راه یافتن و سپاس از زحمات دیگر دوستان وداوران
  ماندگار باشید

 • شاد و سربلند باشید

 • ۱٫ اشعار افراد راه یافته به مرحله نهایی الزاما هم جهت و مورد تایید سایت ادبی آوانگارها نمی باشد و ممکن است که با افق های زبانی و ساختاری مدنظر سایت فاصله داشته باشند.

  ضمن عرض خیته نباشید برای برگزاری جشنواره که می دانم کار راحتی نیست، و شاید در سرزمین حاشیه های مه متر از متن سخت تر از همه جاهای دنیا باشد، باید بگویم، این بند اول خیلی عجیب است. به نظرم نخستین بار است که برگزار کننده جشنواره آثار برگزیده را لزوما همسو با پسند خود نمی داند.

 • دوستان اشتباهات تایپی نظر پیشینم را بر من ببخشند.

 • امیدوارم متولیان جشنواره اشعار برگزیده را در سایت منتشر کنند
  تا حرف و حدیثی نباشد
  ما هم که بیشتر بیاموزیم.

 • سلام
  امیدوارم سال دیگه برنده شم راستش زیاد مهم نیست که اسمت باشه یا نه اما مهم هست که باشه یا نه! برایتان بهترین ها را آرزو دارم و به برندگان و فاتحان تبریک می گویم.

 • واقعا باید از خود شرم داشته باشید که پیام های انتقاد آمیز را نمایش نمی دهید. از تغییر داوران انتقاد کرده بودم و نمایش ندادید. دیگر هرگز به آوانگارد ها نخواهم آمد و این افتضاح تان را افشا خواهم کرد. اگر صداقت داشتید از همان اول اعلام می کردید که قرار نیست شعر ها را در مرحله ی اول آن هنرمندان برجسته داوری کنند و فقط پانزده نفری که شانس برگزیده شدن توسط داوران بی سواد مرحله ی اول را داشته باشند شعرشان توسط آن هنرمندان بزرگ که در اطلاعیه اول اسامی شان را آوردید خوانده خواهد شد. نحوه ی فراخوان شما یک فریب برای جذب مخاطب بود. همه این را فهمیدند و به جای جذب مخاطب فقط دشمن برای خود درست کردید. منتظر افشاگری ها باشید…

  • دوست عزیز گویا شما فراخوان را اصلن نخوانده اید:
   در فراخوان از اسامی ذکر شده به عنوان داوران نهایی یاد کرده است نه داوران اولیه!
   مشخص است که این بزرگواران نمی توانند ۱۵۰۰ شعر رسیده به جشنواره را داوری کنند. آن هم با این همه مشغله که در برمامه هایشان دارند.
   همین که داوری نهایی را پذیرفته اند جای بسی احترام و تشکر دارد.
   در همه جوایز کارها در مرحله اول انتخاب و بعد به داوران نهایی ارسال می شوند. پس لطفن از این حرف های مجلس گرم کن که هیچ جایگاهی در ادبیات ندارد خودداری کنید و تلاش شبانه روزی دوستان سایت را ضایع نفرمایید

 • مدیریت محترم، تعداد شعر ها به ۱۵۰۰ نمی رسد.از لیست اسامی شرکت کننده ها پیداست که حدود ۳۳۰ نفر شرکت کرده اند و با توجه به اینکه هر شاعر تنها سه شعر می توانست ارسال کند مجموع شعر ها به زحمت به ۱۰۰۰ می رسد. خواهش می کنم شما خودتان یکبار دیگر متن فراخوان را بخوانید. هیچ کجا صحبت از دو مرحله ای بودن رقابت نیست. معلوم است وقتی با این حجم بالای استقبال مواجه هستید یعنی شاعران به این امید داشته اند که اشعارشان دستکم یکبار توسط آن هنرمندان خوانده خواهد شد. شما هم اگر می خواستید با حسن نیت و شفاف عمل کنید اولا در همان فراخوان به وضوح به دو مرحله ای بودن رقابت اشاره می کردید و اسامی داوران مرحله ی اول را هم ذکر می کردید همانطور که داوران نهایی را به قول خودتان ذکر کردید، ثانیا معمولا وقتی ۳۰۰ نفر شرکت می کنند دستکم ۵۰، ۶۰ نفر به مرحله ی دوم راه می یابند. به قول معروف شما کار را خودتان تمام کرده اید. دیگر ۱۵ نفر چه نیازی به داوری نهایی دارند!؟ مگر مسابقه ی ورزشی است که دنبال نفر اول تا سوم می گردید. اگر واقعا تا این حد نگران وقت گرانبهای آن هنرمندان بزرگوار هستید خب اصلا اشعار سه نفر را برایشان می فرستادید. من از آنها تعجب می کنم که راضی به چنین تعیین تکلیفی شده اند!

  • دوست عزیز بالغ بر ۱۰۰ نغر اضافه بر اسامی ذکر شده ارسال شعر نمودند که شعرهایشان واجد شرایطشرکت در جایزه نبود. و ما اسامی این عزیران را درج نکردیم.
   از طرفی اگر به تعداد داوران نظری بیندازید متوجه می شوید که در برنامه های کاریشان سفرهای زیادی وجد دارد(بنا به رشته و تلاش هنریشان) همین ۱۵ قظعه شعر وقت ارائه، سر از ۶۰ صفحه در آوردند. چرا که بعضی از اشعار بلند بودند و ما بیش از این نمی توانستیم تعداد صفحات را بالا ببریم
   در نهایت باز هم متذکر می شوم که هیچ جشنواره ای ملاک برتری آثار نیست بلکه همیشه سلیقه بسیار تاثیر گدذار است.
   امیدوارم ما را با گرمی بیشتری تا انتها همراهی کنید. به این امید که نقدهایتان را در حرکت های بعدی به کار بندیم

 • در ضمن اگر پیام های گذشته ام قدری تند بود عذرخواهی می کنم.من تلاش و زحمت فراوان عزیزان در سایت را نادیده نمی گیرم و قدردانی می کنم. به شرطی که بگذارید مثل حالا انتقاد ها نیز بدون فیلتر مطرح شود.
  پایدار و برقرار باشید

 • جای تعجب داشت …
  من از خودم تعریف نمیکنم و نخواهم کرد .. ولی اشعاری که فرستاده بودم رو برای یکی از برجسته ترین افراد هنرمند که از مفاخر مملکت است فرستادم و نظر ایشان را خواستم و ایشان اشعار بنده رو تأئید کردند .. و البته بسیار هم خوششان آمد ..
  واقعا عجیب بود …
  خیالی نیست …
  عزیزانی که انتخاب نشدند و فکر میکردند که انتخاب میشوند ، عیبی به این سایت وارد نیست .. شاید داوران صلاحیت بررسی آثار را نداشتند ..
  یا حق …

  • شاعری که بگوید “خیالی نیست” معلوم است آن فرهیخته ای که کارش را تایید کرده هم آنچنان فرهیخته ای نیست!
   ضمنا من از مسئولین مسابقه نیستم. خودم هم شعرم به مرحله پایانی نرسیده. کمی هم مطالعه کنید خواهید دانست که اعتبار کمی هم ندارم به اندازه خودم. اما اعتراض یک سویه و بر اساس نظر فللان شخص فرهیخته مگر می تواند یک تلاش گروهی را زیر سوال ببرد؟!

 • با تشکر ولی بسیار جالبه یک موسسه حالا یک سایت یک مسابقه بر گزار کند و در آخر بگوید
  “اشعار افراد راه یافته به مرحله نهایی الزاما هم جهت و مورد تایید سایت ادبی آوانگارها نمی باشد”
  پس دلیل برگزذاری چه چیز بوده ؟ یک موسسه برای پیش برد اهدافش مسابقه برگزار می مند تا آن نو مثلا در اینجا ادبیات که می خواهد گشترش پیدا کند و بعد همچین اطلاعیه ای !!

 • جناب فرید حسینیان تهرانی عزیز ،،
  بنده قبلش هم گفتم هیچوقت از خودم تعریف نمیکنم و نخواهم کرد ..
  این « خیالی نیست » لفظی عامیانه بود که به کار بردم و البته بنده هم بلدم از کلماتی استفاده کنم که در نظر مردم فردی ادبی جلوه کنم !
  شما که شاعر بزرگی هستید یکطرفه قضاوت نکنید ..
  نه در مورد بنده و نه در مورد آن شخص فرهیخته …
  من حقیر ارادتمند همه هنردوستان عزیز هستم و امیدوارم این چراغی که امثال فردوسی و مولانای بزرگ به دست ما دادند رو به سلامت به آیندگان برسانیم …
  یا حق …

  • من هم امیدوارم ولی باور کنید که اجرای یک جایزه ادبی آن هم در شرایط کنونی بسیار سخت و پیچیده است و بخصوص کاری که برای نخستین بار انجام می شود ممکن از نقایصی داشته باشد، بهتر است به جای متهم کردن یکدیگر که در فضاهای ادی ما به اندازه فوتبالمان رواج پیدا کرده به هم اعتماد کنیم. باور کنید شعر شما و من و بسیاری دیگر اگر کیفیت داشته باشد در جایزه ای دیگر با جمع سلایقی دیگر واجد نامزدی خواهد بود باری خود شما نیز موافق خواهید بود که این ها مشوق است و نه هدف. موفق باشید.
   بعد اتحریر: از لطف شما در خصوص خودم ممنونم چوب کاری فرمودید اما در حقیق منظور من تجربه من در اجرای جایزه ای ادبی بود و درک موقعیت دوستان نه تفاخر به منزلت شاعرانه خود. به هر روی موفق باشید برادر